Hírlevél

Labdarúgás: féltucattal küldte haza az UTC a Kisteleket + FOTÓK

utc-kistelek10kf

Hat gólt szerezve, kiütéses győzelmet aratott az Ujszegedi TC a kiesés elől menekülő, sereghajtó Kistelek ellen a megyeegy 21. fordulójában.

A mezőnyben már rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Kertész utcai alakulat, és bár a kistelekiek előtt is adott volt a lehetőség a vezetés megszerzésére, végül azt Valach Péter gólja a vendéglátóknak hozta meg. Még a szünet előtt Balogh Ádám kettőre növelte az előnyt, majd nem sokkal a fordulás után a középhátvéd megszerezte idénybeli 13. találatát is. A jegyzőkönyv gólszerzők rovatába a Mészáros testvérek is feliratkoztak, az i-re a pontot pedig Gajdacsi Mátyás tette fel.

Győzelmével Brinszky Adrián legénysége továbbra is tartja pontszámban a Sándorfalvát az 5-6. helyen, míg a Kistelek egyre nagyobb bajba kerül. A SZVSE tiszaszigeti győzelme után Lajos Tamásék már öt ponttal maradnak el az utolsó előtti pozícióban álló Szentestől.

Csongrád megyei I. osztály, 21. forduló

Ujszegedi TC – Kisteleki TE 6-0 (2-0)
Szeged, Kertész utca. Vezette: Vörös Gábor (Fülöp József, Kriván Péter)
UTC: Szabó – Mihalkó, Balogh, Brinszky, Bálint, Mészáros Z., Kazuhiro (Szántó 65′), Mészáros T. (Laczkó 78′), Kovács, Bánóczki (Gajdacsi 65′), Valach (Zsibrita 78′). Játékos-edző: Brinszky Adrián.
Kistelek: Keresztes – Piacsek, Lajos, Szakál, Sólya, Béres (Kalics 70′), Fodor, Bárkányi, Rostás, Fekete (Süli 53′), Muhel. Vezetőedző: Czeigersmidt Roland.
Gólszerzők: Valach (34′), Balogh (41′, 55′), Mészáros Z. (57′), Mészáros T. (69′), Gajdacsi (72′).

Brinszky Adrián: “Megfelelő hozzáállással, remek szellemben futballozva magabiztos győzelmet arattunk. Nem árulok el nagy titkot, hogy kalkuláltunk ezzel a három ponttal, bár tisztában voltunk vele, hogy megnehezíthetjük a saját dolgunkat. Szerencsére még az első félidőben sikerült feltörni a Kistelek védelmét. Magabiztosan és helyenként jól is játszva, még ilyen arányban is megérdemelten nyertük meg a meccset.”

Czeigersmidt Roland: “Megérdemelt az UTC sikere, bár nem ilyen arányban. Eltiltások, sérülések sújtanak bennünket, a hiányzóinkat pedig nehezen tudjuk pótolni, ugyanakkor az UTC kihasználta hibáinkat.”