Hírlevél

Megyeegy: balhé a csongrádi pályán

3010619

Kiváló idő, remek hangulat, sok néző – mi kell egy izgalmas bajnokihoz ezenkívül? Az biztos nem, ami a szomszédvárak rangadóján, a Csongrád-Turbó és a Szentesi Kinizsi meccsen történt.

A vendégek ismert szurkolói csoportja már délelőtt megérkezett Csongrádra, majd a találkozó előtt a stadionba is, ahol aztán kétszer is félbe kellett szakítani miattuk a mérkőzést. A 14. percben a közel negyvenfős csoportból ketten bementek a pályára, egyikük pedig hasba rúgta a hazai Bánfit – mindezt a helyszínen tartózkodó rendőrök csak nézték... Bánfi szerencsére folytathatta a játékot.

A 70. percben két pirotechnikai eszközt dobtak be a szentesiek, az egyik a salakon, a másik a pályán belül landolt – miközben a Szentes középkezdéshez készülődött. A találkozó itt öt percet állt, a csapatok bementek az öltözőbe, majd a hazai rendezők kérésére, illetve a biztonsági felhívásra folytatódhatott a mérkőzés.

Csongrád-Turbó–Szentesi Kinizsi 5–1 (3–0)
Labdarúgó megyei I. osztályú mérkőzés. Csongrád, 700 néző. Vezette: Borbás – kiválóan (Cseh, Kószó).
Csongrád-Turbó: Bíró 6,5 – Bánfi 6,5, Török 6,5, Gáleg 6,5 (Szabó L. 6,5), Budai 6,5, Lévai 7,5 (Fodor), Szeles 7, Szabó M. 7,5, Huszka 7,5, Nagy 7,5 (Sarusi), Kovács 6,5. Edző: Szűcs Róbert.
Szentesi Kinizsi: Kotvics 4 – Kis 5, Koncz 5,5, Kánvási 4,5 (Gődér), Polyák 4,5, Bordács 5, Molnár 5 (Légrádi), Lekrinszki 5, Orovecz 4,5 (Gránicz 5), Tóth 5 (Tirpák), Hidas 6. Edző: Bozóki Zoltán.
Gólszerzők: Nagy 2, Szabó M. 2, Lévai, ill. Hidas.
Szűcs Róbert– Az első félidő igazi rangadó volt, de végig kézben tartottuk a mérkőzést, és kiszolgáltuk a szépszámú közönséget. Győzelmünket a második félidőben megsérült Sarusi Attilának ajánljuk.
Bozóki Zoltán– Gratulálok a hazaiak győzelméhez.
Ifjúságiak: Csongrád-Turbó–Szentes 2–0, gólszerzők: Terhes, Lantos.

* Egy pont levonva.

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a hét hazai siker mellett egyetlen döntetlenre voltak képesek a vendégcsapatok. A látogatók pontját a Mindszent szerezte meg, amely Kistelekről távozhatott 2–2-es döntetlennel. Mórahalom tizenegy gól született – ez volt a nap gólcsúcsa.

Algyő-FK 1899 Szeged 2-0 (0-0)

Algyő, 200 néző. Vezette: Bán Imre – gyengén (Dobó, Gáleg).
Algyő: Révész 0 – Szűcs K. 6, Szélpál 6,5, Pénzváltó 6,5, Daróczi 6,5, Sebők 6,5, Takács 6 (Gyimesi), Tábi 5,5 (Vellai), Podonyi 6,5, Bella D. 7 (Kovács),
Hatvani 6 (Farkas). Edző: Takács
Zoltán.
FK 1899 Szeged: Vasas 4 – Szalai 4 (Gyurkovics 4), Turján 4, Boldizsár 4, Heredea 4, Makai 4, Molnár 4 (Csuka), Imre 4, Lajkó 4 (Füle 4), Dóra 4, Vékes 4. Edző: dr. Tóth János.
Gólszerzők: Bella D., Vellai.
Takács Zoltán– A kritikán aluli játékvezetés ellenére sikerült megnyernünk a mérkőzést az ősz meglepetéscsapata ellen. Jobban akartuk a győzelmet, és talán többet is tettünk érte.
Dr. Tóth János– Kevés lehetőség, gyenge helyzetkihasználás és hozzáállás.
Ifjúságiak: Algyő–FK 1899 Szeged 2–1 (1–1), gólszerzők: Miklós, Varga Z (öngól) ill. Lengyel.

A hétvégi program
23. forduló, szombat, 17 óra: Ásotthalom–FK 1899 Szeged, Rosmarin Zrt. Mártély–Algyő, Tápé–Csongrád-Turbó, UTC–Mórahalom VSE, Mindszent–SZVSE, Szentesi Kinizsi–Makó, Tiszasziget SE–Hódmezővásárhelyi FC; vasárnap, 17 óra: Sándorfalva–Kistelek.

Makó-Rosmarin Zrt. Mártély 3-0 (0-0)

Makó, 150 néző. Vezette: Orosz Kornél – kiválóan (Szalai, Minda).
Makó: Frank Á. 6 – Horváth K. 6 (Graur –), Varga Cs. 6, Czebe 6, Bakos 6,
Mátó 6, Kovács Zs. 6, Tóth T. 6
(Győri –), Pataki 6, Bány 6 (Köteles –), Sarnyai 6. Megbízott edző: Botlik
Róbert.
Rosmarin Zrt. Mártély: Bódai 6 – Dencsi 6, Czibere 6, Szabó A. 6
(Sibán 6), Baranyi 6, Dudás 6, Papp 6, Tóth B. 6, Rozsos 6 (Paku 6), Kovács K. 6, Tódor 6. Játékos-edző: Czibere Krisztián.
Gólszerzők: Czebe, Bakos, Pataki.
Botlik Róbert– Napfény, futball, szotyi, sör. Ezt irigyeltem eltiltott edzőnktől, Frank Csabától, a mérkőzés közbeni idegeskedést azonban nem.
Czibere Krisztián– Gratulálok a Makónak a győzelemhez.
Ifjúságiak: Makó–Rosmarin Zrt.
Mártély 7–1, gólszerzők: Farkas D. (4), Bacsa, Bán, Pozsár, ill. Homoki.

Mórahalom-Tiszasziget 7-4 (5-1)

Mórahalom, 250 néző. Vezette: Béleczki László – jól (Minda, Mester).
Mórahalom: Halász 6 – Takács 6 (Bokányi B. 6), Szücs 7, Udvari 6,5, Márki 6, Gonda 6,5, Vojnics-Zelics 7, Magyar 8 (Kothencz 6) Szalma 6 (Németh 6), K. Tóth 7,5, Szőke 6 (Tóth L. 6,5). Játékos-edző: Magyar György.
Tiszasziget: Kispéter 4 – Borgulya 5, Papp 6, Cindel 4, Kelemen Cs. 6, Kelemen Sz. 6, Rutai 6, Juhász 6 (Frank A. –), Drágity 7, Kató 5 (Kasza 7), Fődi 5. Edző: Stetakovics Marinko.
Gólszerzők: Magyar (3), K. Tóth (2), Vojnics-Zelics, Tóth L., ill. Kasza (2), Drágity, Fődi.
Magyar György– Sima első félidő után „vízilabda-mérkőzés" szintű eredményt produkáltunk.
Stetakovics Marinko– Egy félidő előnyt adtunk a Mórahalomnak, amelyet már nem tudtunk behozni. Bár a második félidőt megnyertük, ezért nem jár pont. A Mórahalom megérdemelten győzött.
Ifjúságiak: Mórahalom–Tiszasziget 4–3, gólszerzők: Babarczi, Dobák, Császár, Kiss P., ill. Berta, Molnár, Szécsi.

3010619

SZVSE-UTC 3-1 (0-1)

Szeged, SZVSE-pálya, 50 néző. Vezette: Barta Norbert István – jól (Lászlai, Nagy G.).
SZVSE: Pluhár 7 – Kozma 6 (Veress 7), Németh 7, Faragó 9, Nagypál 7, Vizi 8 (Zsilák 8), Nagy B. 8 (Boruzs –),
Tanács 8, Varga K. 9, Lévai 7 (Baka 7), Rózsa 9 (Kordás –). Edző: Pécsek
Tibor.
UTC: Szabó M. 4 – Valach 4, Mészáros Z. 4, Bálint 4, Kovács M. 4, Brinszky 4, Bánóczki 4, Balogh 4, Mészáros T. 4, Mihalkó G. 4, Gajdacsi 4. Játékos-edző: Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Rózsa (2), Varga K., ill. Bánóczki.
Kiállítva: Brinszky.
Pécsek Tibor– Gratulálok a fiúknak az újabb győzelemhez, ezen a meccsen értünk igazán csapattá.
Brinszky Adrián– Poroszkáltunk a strandon, és megégtünk, az úszómesterek pedig röhögtek rajtunk.
Ifjúságiak: SZVSE–UTC 5–0, gólszerzők: Köteles (3), Iritz, Kis L.

Kistelek-Mindszent   2-2 (1-2)

Kistelek, 150 néző. Vezette: Vereska Mátyás – közepesen (Mészáros, Minda G.).
Kistelek: Keresztes 8 – Piacsek 7, Sólya 7 (Süli 7), Szakál 7, Tóth Á. 7–2=5, Bárkányi 7, Fodor 7, Rostás 7, Tóth T. 7 (Fekete 7), Lajos 7, Muhel 7. Edző: Czeigersmidt Roland.
Mindszent: Szabó Á 3 – Rideg 3, Kispál 3, Szabó B. 3, Galambosi 4, Pálinkó 4 (Kuhár 4), Szecskó 4, Antal 4 (Bartucz –), Szobácsi 4, Mihály 4 (Terbán 4), Csatlós 3 (Martók 4). Edző: Korom Ernő.
Gólszerzők: Rostás, Lajos, ill. Pálinkó, Csatlós.
Czeigersmidt Roland: – Értékesnek nem mondható döntetlent szereztünk a több ifistával felálló csapatunkkal. Ami a nagyobb baj, olyan játékost veszítettünk el külföldi munka miatt, aki csapatkapitány és egyben meghatározó egyéniség volt.
Korom Ernő– Kettő–nullás vezetés után ziccerek sokaságát hagytuk ki, ezután a Kistelek talált góllal jött vissza a meccsbe, és a mérkőzés végén egyenlített.
Ifjúságiak: Kistelek–Mocorgó SE 1–5, gólszerzők: Nagyillés, ill. Szabó (3), Magyar, Csurgó.

HFC-Tápé  4-0 (4-0)

Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezette: Török Tamás – közepesen (Szőllősi, Samu).
HFC: Kovács K. 7 (Vígh) – Nagy 7, Tóth I. 7,5, Kökény 7, Marton 7, Lazinica 7 (Faragó 6), Varga 7 (Antal K.), Nikutovics 8,5, Szilágyi 8,5, Maravics 7,5 (Bertók –), Djordjevics 7,5 (Szabó 6). Edző: Bódi Attila.
Tápé: Tombácz 8 – Németh 5, Mudresa 5, Cseh 4 (Lőrincz 6), Simon 4, Mike 4 (Szántó –), Bilics 4, Fülöp 5, Pócs 5, Crkvenjakov 6, Glenza 4 (Péter 4). Edző: Paksi Péter.
Gólszerzők: Mikutovics (2), Szilágyi, Szabó (11-esből).
Bódi Attila– Maximálisan elégedett lehetek, mert a csapatom az első félidőben olyan játékot nyújtott, amilyet kértem tőlük, és amit hosszú ideje gyakoroltunk. Ráadásul ezt a legnagyobb rivális ellen.
Paksi Péter– A hazai csapat gyorsan megértette velünk, hogy a mai napon nem vagyunk egy súlycsoportban. A foci ilyen, pofonokat adunk és kapunk.
Ifjúságiak: HFC–Csanytelek 18–0, gólszerzők: Pap (4), Vastag (4), Szőke, Bata, Fehér, Jankelics, Meszlényi (2), Mohácsi (2), Dáni, Bürgés.

Sándorfalva-Ásotthalom  4-3 (1-1)

Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Mihálik Pál – gyengén (Zahorán, Vrbovszki).
Sándorfalva: Mikovics 7 – Drogba 7, Vizin 7, Kalapács 6, Farkas 7, Mucsi 8, Széll 7 (Törköly –), Kanász 7, Takács 8, Romics 9, Tóth L 5 (Fodor 6). Edző: Antal Róbert.
Ásotthalom: Ábrahám 6 – Németh 5, Dóra 5, Grósz 5, Somlyai 5, Kothencz 5, Vastagh 5, Csáki 5 (Malatinszki –), Kiszner 5 (Hatvani –), Pálfi 7, Baji 6. Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Takács, Romics (3, egyet 11-esből), ill. Kalapács (öngól), Baji (11-esből), Pálfi.
Antal Róbert– Az eredmény nem tükrözi a két csapat között a mai napon mutatkozó különbséget.
Kószó László– Idegenben lőttünk 3 gólt, de a pontszerzéshez is kevés volt. Gratulálok a Sándorfalvának!
Ifjúságiak 8–1, gólszerzők: Varga D. (2), Varga V. (2), Krajnyák (2), Kiss, Tamáska, ill. Kókai.

Tudósítóink: Puskás Tibor (Tápé), Hajdú László (Mártély), Korom Ernő (Mindszent), Kiss Róbert (Tiszasziget), Pálfy Zoltán (UTC), Bozóki Zoltán (Szentes), Havas Péter (FK 1899 Szeged), Tóth-Szeles Gábor (Ásotthalom).