Hírlevél

Megyeegy: négy vásárhelyi találat

2

A labdarúgó megyei I. osztályban a hétvégi forduló előtt 8. Tiszasziget a listavezető, az eddig veretlen Hódmezővásárhelyi FC-t látta vendégül.

Az első 45 percben jól tartotta magát a hazai együttes, a kék-sárgáknak csak a félidő hajrájában, a 40. percben sikerült megszerezni a vezetést az arcsérülés után maszkban visszatérő Fábián révén.

A fordulás után érvényesült Bódi Attila edző tanítványainak nagyobb tudása, jobb erőnléte: Szabó M. a 62., Kökény a 79., a Szabóhoz hasonlóan csereként beállt Bertók pedig a 89. percben talált be a szigeti kapuba.

A 4–0-s vendéggyőzelmet már nem befolyásolta a mérkőzés végén a hazai kiállítás, Kelemen Cs. ugyanis a 86. percben ment le a pályáról.

Tiszasziget–HFC 0–4 (0–1)
Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Rácz Béla – közepesen (Allaga, Szlavikovics).
Tiszasziget: Kispéter 7 – Papp 6, Borgulya 7, Cindel 7, Bálint 7, Rutai 6 (Fődi –), Kelemen Sz. 7, Juhász 7, Kelemen Cs. 7–2=5, Kasza 7 (Kató –),
Drágity 7. Edző: Stetakovics Marinko.
HFC: Kovács 7 – Nagy 7 (Lazinica 7), Tóth I. 7, Kökény 7, Marton 7,
Brizik-Bodrogi 7,5 (Király –), Varga 7, Nikutovics 7,5, Szilágyi 7 (Szabó M. D. 7),
Maravics 7 (Faragó –), Fábián 7,5 (Bertók –). Edző: Bódi Attila.
Gólszerzők: Fábián, Szabó, Kökény, Bertók.
Kiállítva: Kelemen Cs.
Stetakovics Marinko– Az első félidőben megnyerhettük volna a meccset, de a második 45 percet jobban bírta erővel a Vásárhely.
Bódi Attila– Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, ami be is igazolódott. A gond az volt, hogy a Tiszaszigetnél az agresszív játékot egy idő után az alattomos váltotta fel.
Ifjúságiak: Tiszasziget–HFC 4–2, gólszerzők: Suhai (2), Demeter, Mátó,
 ill. Seres, Németh.

A hétvégi program
24. forduló, szombat, 17: Csongrád-Turbó–Tiszasziget, Makó–Tápé, FK 1899 Szeged–Rosmarin Zrt. Mártély, Mórahalom–Mindszent, Algyő–Szentesi Kinizsi, SZVSE– Sándorfalva, vasárnap, 17: Kistelek–Ásotthalom, HFC–UTC.

Mindkét szurkolótábor kitett magáért a Szentesi Kinizsi– Makó megyeegyes találkozón – annak ellenére, hogy zárt kapus volt a meccs. Az egymással kiváló kapcsolatot ápoló drukkerek a kerítésen kívül drapériákkal, énekekkel és pirotechnikai eszközökkel is biztatták kedvenceiket, a meccs végén pedig a 3–0-ra nyerő vendégek szurkolói örülhettek.

Szentesi Kinizsi-Makó 0-3 (0-2)

Szentes, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Kocsondi Bálint – jól (Viczián, Nagy G.).
Szentesi Kinizsi: Gömöri 4,5 – Kiss K. 5,5, Lajos 5,5, Gránicz 5,5, Légrádi 5 (Németh 4,5), Molnár 5, Tóth 5 (Koncz P. –), Széll 5 (Bordács –), Lekrinszki 5, Hidas 5 (Tirpák –), Orovecz 5. Edző: Bozóki Zoltán.
Makó: Frank 8 (Köteles –) – Varga 7, Czebe 7, Sarnyai 6,5, Pataki 6,5, Kovács 6, Bány 6,5, Bress 6,5 (Horváth –), Tóth L. 6,5 (Győri –), Bakos 7, Mátó 6,5 (Tóth A. –). Megbízott edző: Botlik Róbert.
Gólszerzők: Bakos, Mátó, Czebe.
Bozóki Zoltán– Mindhárom vendéggólt óriási egyéni hiba előzte meg, így nem lehet nyerni.
Botlik Róbert– Gratulálok a csapatnak a helyenként jó játékért, ami eredménnyel is párosult. Köszönjük a szurkolóknak, hogy elkísérték az együttest, és a kerítésen kívülről is biztattak bennünket.
Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi–Makó 1–4

2

Ásotthalom-FK 1899 Szeged 1-3 (0-1)

Ásotthalom, 100 néző. Vezette: Szalai Szabolcs – kiválóan (Gera, Orosz).
Ásotthalom: Ábrahám 3 – Németh 4 (Dóra –), Vastagh 5, Rencsár 4, Grósz 4 (Kothencz –), Kiszner 4 (Hatvani –), Mihalkó 5, Csáki 4 (Malatinszki –), Baji 5, Pálfi 4, Somlyai 4. Edző: Kószó László.
FK 1899 Szeged: Vasas 6 – Heredea 7, Turján 6, Boldizsár 6, Szabó 6, Szőcs 6, Molnár 6, Mihalkó 7, Lajkó 6 (Makai –), Dóra 6 (Füle 6), Vékes 7. Edző: Tóth János.
Gólszerzők: Baji (11-esből), ill. Mihalkó, Vékes, Heredea (11-esből).
Kószó László– A jó kezdés után visszaestünk, és egyéni hibákból
kaptuk a gólokat.
Tóth János– Örülünk a győzelemnek, reméljük, visszataláltunk a helyes útra.
Ifjúságiak: Ásotthalom–FK 1899 Szeged 0–4, gólszerzők: Katona, Harasztos, Lengyel, Bagári.

Tápé-Csongrád-Turbó 2-0 (1-0)

Tápé, 100 néző. Vezette: Csöngető
Endre – kiválóan (Samu, Dobai).
Tápé: Tombácz 7 – Buza 7, Mudresa 7, Bilics 7, Németh 7, Lőrincz 6 (Szántó–), Mike 6, Pócs 7, Péter 7 (Gulyás –), Glenza 6 (Cseh –), Crkvenjakov 8.Edző: Paksi Péter.
Csongrád-Turbó: Sztankovics 5,5 – Bánfi 5 (Szabó L. –), Török 5, Szentirmai 5, Szeles 5,5, Budai 6, Szabó M. 5, Lévai 5, Huszka 5 (Somodi –), Kovács N. 5 (Maszlag –), Nagy Á. 5 (Fodor 5). Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Crkvenjakov, Pócs.
Paksi Péter– Harcos mérkőzésen megérdemelten nyertünk a jól küzdő Csongrád ellen. Ezen a napon a csapat hozzáállása is megfelelő volt.
Szűcs Róbert– Egygólos meccs volt, azt a Tápé lőtte, a második gólt azonban csak egy szentesi partjelző látta az egész stadionban.
Ifjúságiak: Csanytelek–Csongrád-Turbó 0–7, gólszerzők: Győri (2), Kanász-Nagy (2), Mészáros, Horváth, Kiss.

Mindszent-SZVSE 2-1 (0-0)

Mindszent, 150 néző. Vezette Soós István – közepesen (Csamangó, Fodor).
Mindszent: Szabó Á. 6 – Köblös 8, Galambosi 6, Kispál 6 (Tóth –), Rideg 7, Szobácsi 6, Pálinkó 6 (Szabó B. 6), Szecskó 7, Antal 7 (Bartucz –), Mihály 7, Csatlós 6 (Terbán) Edző: Korom Ernő.
SZVSE: Pluhár 6 – Tanács 5, Németh 5–2=3, Faragó 5, Nagypál 6, Vizi 5, Veress 5 (Mácsai 5), Baka 5 (Boruzs 5), Varga 6, Nagy 6, Rózsa 5 (Zsilák –). Edző: Pécsek Tibor.
Gólszerzők: Bartucz, Terbán, ill. Mácsai.
Kiállítva: Németh.
Korom Ernő– Fontos 3 pontot szereztünk egy számunkra kiemelt fontosságú mér- kőzésen. Az SZVSE egyetlen kapura lövéséből gólt szerzett, míg mi, ha a helyzeteink felét értékesítjük, akkor is többgólos győzelmet arathattunk volna. Ezt a sikert a közelmúltban elhunyt barátunk és támogatónk, Mihály Pál „Rutin" emlékének ajánljuk.
Pécsek Tibor– Akaratgyengén fociztunk, ennek meglett az eredménye.
Ifjúságiak: Mindszent–SZVSE 0–5, gól- szerzők: Kis (2), Fátyol, Németh, Köteles.

Sándorfalva-Kistelek  12-0 (4-0)

Sándorfalva, 150 néző. Vezette: Gera Ferenc – jól (Kovács, Juhász).
Sándorfalva: Mikovics 7 (Sáringer –) – Drogba 6 (Széll 7), Dargó 7, Kalapács 7 (Tóth –), Farkas 8, Mucsi 9, Guberinics V. 7, Kanász 7, Takács 7, Romics 7, Vizin 6 (Törköly 7). Edző: Antal Róbert.
Kistelek: Keresztes 4 – Piacsek 4, Lajos 3 (Szatmári –), Szakál 3 (Kalics –), Muhel 3, Sólya 3, Fodor 3, Bárkányi 3, Tóth 3, Bosánszki 3, Révész 3. Edző: Czeigersmidt Roland.
Gólszerzők: Mucsi (4), Guberinics (2, egyet 11-esből), Takács (2), Romics (2), Törköly, Széll.
Antal Róbert– Kiváló csapatmunka és egyéni teljesítmények, profi hozzáállás. Gratulálok a csapatomnak!
Czeigersmidt Roland– Tucatnyi sebből vérzünk, ebből az egyik ez
a tucat.
Ifjúságiak: Sándorfalva–Kistelek 9–0, gólszerzők: Varga V. (3), Kiss (2), Huszka, Miklós, Tóth T., Molnár.

UTC-Mórahalom 1-1 (0-1)

Szeged, Kertész utca, 200 néző. Vezette: Török Tamás – közepesen (Kócsó, Csányi).
UTC: Szabó 7 – Mihalkó 7, Balogh Á. 8, Bálint 8, Manabe 7 (Laczkó J. –), Mészáros Z. 7, Mészáros T. 8, Zsibrita 7 (Valach –), Kovács M. 8, Bánóczki 7, Gajdacsi 8. Edző: Brinszky Adrián.
Mórahalom: Halász 7 – Takács 6,5 (Tóth –), Szűcs 6 (Márki –), Udvari 6, Barna 6 (Zsoldos 6), Gonda 6, Vojnics-Zelics 6,5, Magyar 6,5, Szalma 6,5, K. Tóth 6,5, dr. Szőke 6,5. Játékos-edző: Magyar György.
Gólszerzők: Mészáros T., ill. dr. Szőke.
Brinszky Adrián– Remek mérkőzésen reális eredmény született. A vezetésünk után eldönthettük volna a találkozót, de a végjátékban a Mórahalom mindent megtett az egyenlítésért, amire rá is szolgált.
Magyar György– A nevetséges játékvezetői döntések és a kihagyott helyzetek csak döntetlenre voltak elegendők.
Ifjúságiak: UTC–Mórahalom 0–3, gólszerzők: Kiss, Babarczi, Vidács

Rozmarin Zrt. Mártély-Algyő 0-2 (0-1)

Mártély, 50 néző. Vezette: Vereska Mátyás – gyengén (Bánáthy, Kószó).
Mártély: Bódai 6 – Baranyi 6, Sibán 6, Kovács Á. 6, Brizik-Bodrogi T. 6, Papp D. 6 (Dencsi –), Tóth B. 6, Kovács K. 6, Dudás 6 (Máté 6), Barta 6 (Rozsos –), Tódor 6. Edző: Czibere Krisztián.
Algyő: Révész 0 – Szűcs K. 6, Szélpál 5, Pénzváltó 5, Daróczi 5, Sebők 6, Takács 6 (Aguilar –), Vellai 5 (Farkas –), Podonyi 6, Bella D. 5 (Kovács –), Hat-
vani 5 (Tábi 5). Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Sebők, Podonyi.
Czibere Krisztián– Egyenrangú ellenfelek voltunk, de a helyzeteket nem használtuk ki.
Takács Zoltán– Jó, hogy az ilyen teljesítményért is három pont jár. Nyertünk, és ez a legfontosabb.
Ifjúságiak: Mártély–Algyő 1–5, gólszerzők: Sztancsik, ill. Miklós, Szekeres, Kiséri, Molnár, Rózsa.

Tudósítóink: Keresztes László (Kistelek), Bódi Attila (HFC), Magyar György (Mórahalom), Hegedűs András (Sándorfalva), Kiss István (Csongrád), Pécsek Tibor (SZVSE), Frank Csaba (Makó), Takács Zoltán (Algyő).

11. Ásotthalom 23 7 5 11 51 – 46 26
12. Mindszent 23 6 4 13 28 – 55 22

10. Csongrád-T. 23 8 5 10 57 – 68 29
11. Mindszent 23 9 1 13 57 – 86 28
12. Mártély 23 7 4 12 49 – 69 25
13. Sándorfalva* 23 8 0 15 78 – 76 23
14. Kistelek 23 5 4 14 36 – 79 19
15. Csanytelek 23 3 4 16 35 – 130 13
16. Ásotthalom 23 2 0 21 19 – 123 6
* Egy pont levonva. ** Két pont levonva.