Hírlevél

Megyeegy: mínusz kettőről mentett pontot a SZVSE

20

A megyei I. osztály 24. fordulójában az éllovas Hódmezővásárhely fölényesen győzte le az UTC-t, míg a Tápé egyetlen góllal nyert Makón. A Mórahalom alaposan „kitömte" a Midnszentet. Nem fukarkodott a találatokkal a Csongrád sem, amely a Tiszaszigetet verte 6–0-ra.

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában változatos mérkőzést vívott egymással a szegedi Vasutas-stadionban az SZVSE és a Sándorfalva.

Az első félidőben az esélyesebb vendégek kétgólos előnyhöz jutottak – mindenki azt gondolhatta, eldőlt a meccs. Ám a pályán lévő hazaiak ezt másképp érezték, és előbb szépítettek, majd miután megint kettőre nőtt a sándorfalviak előnye, két percen belül egyenlítettek. Előbb a 73. minutumban Mácsai, majd két percre rá az alig negyedórával korábban beállt Szél I. szerzett (egyenlítő) gólt.

A várt vendégsiker elúszott, a hazaiak viszont büszkék lehettek magukra, hogy komoly mélységből felálltak.

SZVSE–Sándorfalva 3–3 (0–2)
Szeged, Vasutas-stadion, 50 néző. Vezette: Wittmann János – közepesen (Allaga, Tóth F.).
SZVSE: Seres 6 – Tanács R. 5, Faragó N. 6 (Veress –), Mácsai 5, Nagypál 5 (Zsilák 5), dr. Vízi 5, Nagy B. 6, Boruzs 5 (Szél I. 6), Varga K. 5 (Kordás –), Baka 6, Rózsa 5 (Kozma –). Edző: Pécsek Tibor.
Sándorfalva: Mikovics 5 – Drogba 4, Dargó 5, Bálint D. 4, Farkas F. 5, Mucsi 5, V. Guberinics 5, Kanász-Nagy L. 5, Takács G. 7, Romics 5 (Törköly 6), Széll K. 4. Edző: Antal Róbert.
Gólszerzők: Faragó N., Mácsai (11-esből), Széll I., ill. Takács G. (2), Törköly.
Pécsek Tibor– Sajnálom, hogy átaludtuk az első félidőt, de gratulálok a csapatnak a pontmentéshez.
Antal Róbert– Csak annak örülhetünk, hogy szereztünk egy pontot. Kétgólos előnyt herdáltunk el.
Ifjúságiak: SZVSE–Sándorfalva 5–2, gólszerzők: Kis L. (3), Urbán, Máriás, ill. Kiss R., Varga V.

* Egy pont levonva.

A megyei I. osztály 24. fordulójában az éllovas Hódmezővásárhely fölényesen győzte le az UTC-t, míg a Tápé egyetlen góllal nyert Makón. A Mórahalom alaposan „kitömte" a Midnszentet, és a hét gólból négyet K. Tóth Gyula vállalt, aki lapuktól 10-es osztályzatot kapott. Nem fukarkodott a találatokkal a Csongrád sem, amely a Tiszaszigetet verte 6–0-ra.

Kistelek-Ásotthalomk 1-6 (0-4)

Kistelek, 100 néző. Vezette: Csamangó Tamás – jól (Dobó, Kószó).
Kistelek: Szatmári 4 – Piacsek 4, Bosánszki 4, Szakál 4, Sólya 4, Bárkányi 4, Fodor 4, Keller 4, Kósa 4 (Révész 4), Tóth T. 4 (Keresztes 4), Tóth I. 4. Edző: Czeigersmidt Roland.
Ásotthalom: Ábrahám 6 (Víg –) – Németh 6 (Malatinszki 6), Vastag 6, Grósz 6 (Hatvani 6), Somlyai 6, Rencsár 6 (Kiszner 6), Kothencz 6, Csáki 6, Mihalkó 6, Pálfi 6 (Török –), Baji 6. Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Tóth I., ill. Baji (3 – kettőt 11-esből), Rencsár, Somlyai, Pálfi.
Czeigersmidt Roland– Nem tudok mit mondani...
Kószó László– A továbbiakban sok sikert a kisteleki labdarúgásnak.
Ifjúságiak: Kistelek–Ásotthalom 5–1, gólszerzők: Muhel (2), Kelemen (2),
Fődi.

A hétvégi program
25. forduló, szombat, 17 óra: Szentesi Kinizsi–FK 1899 Szeged, Tápé–Algyő, Tiszasziget–Makó, Mindszent–HFC, Ásotthalom– Rosmarin Zrt. Mártély, UTC– Csongrád-Turbó. Vasárnap, 17 óra: Sándorfalva–Mórahalom, Kistelek– SZVSE.

Rosmarin Zrt. Mártély-FK 1899 Szeged 0-3 (0-1)

Mártély, 100 néző. Vezette: Kádár Németh Zoltán – gyengén (Soós, Fodor L.).
Mártély: Bódai 7 – Sibán 5, Kovács Á. 5, Tódor 5, Kovács K. 5 (Szabó A. 4),
Baranyi 5, Brizik-Bodrogi T. 5, Papp D. 5, Tóth B. 5, Dudás 5, Rozsos 5 (Dencsi 5). Edző: Czibere Krisztián.
FK 1899 Szeged: Vasas 6 – Heredea 6, Boldizsár 6, Makai 6 (Gyurkovics 6), Szabó T. 6, Lajkó 6, Molnár D. 6, Szőcs 6 (Barta 6), Vékes 7, Dóra 8 (Füle –), Mihalkó D. 6 (Szalai –). Edző: dr. Tóth János.
Gólszerzők: Dóra (2), Vékes.
Czibere Krisztián– Gyenge játékkal nem lehetett más az eredmény, gratulálok az FK-nak.
Dr. Tóth János– Megküzdöttünk a Mártéllyal és a pálya talajával is, megérdemelten nyertünk.
Ifjúságiak: Rosmarin Zrt. Mártély–FK 1899 Szeged 0–6, gólszerzők: Katona (3), Táncos, Murka, Nagy M.

HFC-UTC 4-1 (1-1)

Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Bánáthy János – közepesen (Orosz, Juhász).
HFC: Kovács K. 6 (Vígh –) – Lazinica 6, Tóth 7, Kökény 5, Marton – (Faragó 5,5), Szilágyi 5 (Varga 7), Brizik-Bodrogi 6, Szabó 6, Maravics 7 (Antal –), Nikutovics 5 (Bertók 6), Fábián 7. Edző: Bódi Attila.
UTC: Szabó 7 – Bálint 7, Balogh 7, Zsibrita 7, Mihalkó 7 (Rácz –), Mészáros 7, Manabe 7 (Valach –), Laczkó 7 (Szántó –), Kovács 7, Bánóczki 7, Gajdacsi 7. Játékos-edző: Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Szabó (11-esből), Maravics, Varga, Bertók, ill. Gajdacsi.
Bódi Attila– Az első félidőben az UTC nagyon fegyelmezetten és jól játszott, a mi játékunkat pedig a tompaság jellemezte. A szünet után sikerült fejben összekapni a csapatot, ami magabiztos győzelmet eredményezett.
Brinszky Adrián– A bravúr elmaradt, a korrektséggel együtt, és sajnos a lottón sem nyertünk.
Ifjúságiak: HFC–UTC 6–1, gólszerzők: Bürgés (3), Mohácsi (2), Papp.

Mórahalom-Mindszent 7-1 (3-0)

Mórahalom, 200 néző. Vezette Szöllősi Ferenc – kiválóan (Szeles, Samu).
Mórahalom: Halász 0 – Takács 6 (Szalma 6,5), Zsoldos 7, Udvari 6,5, Márki 6,5, Gonda 6, Zámbori 6,5, Magyar 6,5, Barna 6,5 (Bokányi 6,5), dr. Szőke 7, K. Tóth 10. Játékos-edző: Magyar György.
Mindszent: Szabó Á. 6 – Köblös 5, Szabó B. 7, Kispál 5, Rideg 3, Pálinkó 5 (Bartucz), Szecskó 6, Szobácsi 4, Mihály 4, Galambosi 5, Tóth 5 (Csatlós 5).. Edző: Korom Ernő.
Gólszerzők: K. Tóth (4), dr. Szőke (2), Bokányi, ill. Szabó B.
Magyar György– Végre játék is párosult a három ponthoz. Győzelmünket a megműtött Németh Imrének ajánljuk.
Korom Ernő– Nagyszerű környezetben, ideális körülmények között és korrekt játékvezetés mellett a Mórahalom bebizonyította, hogy sokkal jobb csapat, mint mi. Az első félidőben egyenrangú partnerei voltunk a házigazdáknak, a második félidőre azonban elfáradtunk.
Ifjúságiak: Mórahalom–Mindszent 1–2, gólszerzők: Kiss, ill. Kallai, Antal.

Makó-Tápé 0-1 (0-1)

Makó, 150 néző. Vezette: Kovács Attila – gyengén (Bánáthy, Minda G.).
Makó: Frank Á. 4 – Kalász 6, Varga Cs. 6, Pataki 5, Sarnyai R. 6, Kovács Zs. 5, Bány 6, Bress 5 (Tóth T. –), Czebe 6–2=4, Mátó 5, Bakos 5. Megbízott edző: Botlik Róbert.
Tápé: Tombácz 7 – Németh L. 7, Mudresa 7, Lőrinc 7 (Simovics –), Buza 7, Mike 7, Bilics 8, Péter 7 (Cseh –), Pócs 8, Fülöp T. 7, Glendza 6 (Szántó –). Edző: Paksi Péter.
Gólszerző: Péter.
Botlik Róbert– Boldog születésnapot Bány Tominak, aki most töltötte be a 40. életévét.
Paksi Péter– Gratulálok a csapat újabb győzelméhez, nagy küzdeni tudásról tett tanúbizonyságot. Ha a helyzeteinket jobban kihasználjuk, akkor simábban nyertünk volna.
Ifjúságiak: Makó–Csanytelek 9–1, gólszerzők: Bacsa (3), Sarnyai T. (2),
Bán (2), Bálint, Maglóczki, ill.
Kugyela.

20

Csongrád-Turbó-Tiszasziget 6-0 (1-0)

Csongrád, 400 néző. Vezette: Orosz Kornél – kiválóan (Kócsó, Cseh).
Csongrád-Turbó: Bíró 8 – Bánfi 8, Török 8, Szentirmai 8, Budai 8, Lévai 9 (Fodor), Szeles 8 (Szabó L. 8), Szabó M. 8 (Fodor), Huszka 8, Nagy 8 (Kovács 8), Maszlag 8 (Somodi). Edző: Szűcs Róbert.
Tiszasziget: Kispéter 4 – Papp 4, Tumbás 4, Cinder 4, Bálint 4 (Borgulya 4), Rutai 4 (Juhász I. 4), Kelemen 4, Juhász Á. 4, Drágity 4, Kasza 4, Fődi 4 (Kató 4). Edző: Stetakovics Marinko.
Gólszerzők: Lévai 3, Huszka, Nagy, Maszlag.
Szűcs Róbert: – Csak a munkában hiszek, és most valamit visszakaptam csapatomtól. A második félidőben gólerősen és szemre is tetszetősen futballoztunk.
Stetakovics Marinko– Az egész egy nagy nulla volt.
Ifjúságiak: Csongrád-Turbó–Tiszasziget 6–2, gólszerzők: Horváth 2, Mészáros, Kanász, Sándor, Győri, ill. Suhai,
Szécsi.

Algyő-Szentesi Kinizsi 2-0 (2-0)

Algyő, 200 néző. Vezette: Szelezsán György – jól (Gyuga, László).
Algyő: Révész 0 – Szűcs K. 6, Pénzváltó 6, Daróczi 6, Takács 6, Tábi 6, Aguilar 6, Kovács 5,5 (Salamon R. –), Vellai 5,5 (Farkas –), Podonyi 6,5, Sebők 7,5. Edző: Takács Zoltán.
Szentes: Gömöri 6 – Németh A. 6,5, Koncz P. 5, Lajos 5,5, Légrádi 5,5 (Kánvási –), Bordács 6, Széll N. 5,5 (Tóth L. 5,5), Molnár Zs. 5, Lekrinszki 5,5 (Polyák A. –), Orovecz 5, Hidas 5,5 (Gődér –). Edző: Bozóki Zoltán.
Gólszerző: Sebők (2).
Takács Zoltán– A sok hiányzó miatt jelentősen átalakított csapatomnak egy félidőnyi jó játék elég volt a győzelemhez.
Bozóki Zoltán– Talán csak a küzdeni tudásunk volt elfogadható.
Ifjúságiak: Algyő–Szentes 0–1, gólszerző: Fodor.

Tudósítóink:  Frank Csaba (Makó), Takács Zoltán (Algyő), Pécsek Tibor (SZVSE), Kiss István (Csongrád), Magyar György (Mórahalom), Czibere Krisztián (Mártély), (Kistelek), (HFC).