Hírlevél

Megyeegy: tízig meg sem állt az Algyő

3021646

Nem akármilyen teljesítményt nyújtott az Algyő a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában hazai pályán.

Algyő–Mindszent 10–1 (4–1)
Algyő, 200 néző. Vezette:Telek András  (Sándor, Ancsin).
Algyő: Szűcs M. – Szűcs K., Szélpál, Pénzváltó, Daróczi, Takács (Aguilar), Kovács (Salamon N.), Podonyi, Bella (Vellai), Sebők (Farkas), Hatvani J.. Edző:Takács Zoltán.
Mindszent: Szabó Á. – Köblös (Rideg), Szabó B., Kispál, Galambosi (Pálinkó), Tóth Cs., Szecskó, Mihály R. (Bartucz), Antal, Szobácsi, Terbán. Edző:Korom Ernő.
Gólszerzők: Hatvani J. (4), Daróczi (2), Sebők, Szűcs K., Pénzváltó, Vellai, ill. Mihály R.
Kiállítva: Tóth Cs.
Takács Zoltán: – Nem sokszor fordul elő, hogy egy csapat bajnoki mérkőzésen 10 gólt rúgjon. Mi ezt ma megtettük, ezért gratulálok a srácoknak. Külön öröm, hogy ezt hazai pályán értük el.
Korom Ernő: – A mai nap egyetlen pozitívuma, hogy a mérkőzés után a kapunk mögötti halastóból sikerült kihalásznunk azt a két labdát, amelyeket a meccs előtti bemelegítésnél rúgtunk bele.

Ifjúságiak: Algyő–Mindszent 5–2, gsz.: Szekeres (3), Misku, Miklós,
ill. Kallai Zs. (2).

3021646

Takács Zoltán csapata a Mindszentet látta vendégül, és tíz gólt rámolt be a vendégek kapujába. A találatok sorát Hatvani József nyitotta meg az 5. percben, erre még válaszoltak a vendégek Mihály Róbert révén a 9. minutumban. Ezután azonban sorozatban érkeztek az algyői találatok, ráadásul a Mindszent a 43. perctől emberhátrányban játszott Tóth Csaba kiállítása miatt. A hajrá ismét Hatvaniról szólt: a gólerős támadó a 73. és a 84. perc között klasszikus mesterhármast ért el, így összesen négy góllal zárta a 10–1-re végződő mérkőzést.

******

Labdarúgás, Csongrád megye. A múlt hétvégén is bajnokot avattak a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban: a felnőtteknél az élen végző HFC után ezúttal az ifiknél behozhatatlan előnyt szerző SZVSE ünnepelhetett. A vasutasok éppen az egyetlen üldözőt, a Vásárhelyt győzték le idegenben 5–1-re. A felnőttek bajnokságában újabb, szentesi sikerével egy lépésre került az ezüsttől a Tápé.

Makó-Sándorfalva 3-1 (3-0)
Makó, Maros-part, 150 néző. Vezette:Kádár Németh Zoltán (Dobó, Minda).
Makó: Frank Á. (Oravecz) – Varga Cs., Sarnyai, Győri, Kovács Zs. (Horváth K.), Czebe, Bress (Bakos), Kalász, Mátó (Tóth T.), Bány (Pataki), Tóth A.. Edző:Frank Csaba.
Sándorfalva: Mikovics – Bálint D., Dargó, Farkas, Mucsi (Széll), V. Guberinics, Romics (Törköly), Kalapács (Tóth L.), Takács G. (Gémes), Drogba, Vizin (Kanász-Nagy L.). Edző:Antal Róbert.
Gólszerzők: Mátó, Kalász, Bány, ill. Kanász-Nagy L.
Frank Csaba: – Mindig idegen pályán kellene játszanunk… Sajnálom, hogy véget ér a bajnokság.
Antal Róbert: – Az első félidei, kritikán aluli játékunk meghatározta a mérkőzés végeredményét.

Ifjúságiak: Makó–Sándorfalva 5–0

Szentesi Kinizs-Tápéi 2-3 (0-1)
Szentes, 100 néző. Vezette:Bán Imre (Dobai, Takács J.).
Szentesi Kinizsi: Gömöri – Németh A., Légrádi, Bordács, Kánvási, Polyák, Széll, Molnár Zs., Lekrinszki, Tirpák (Orovecz), Gránicz (Lázár). Edző:Bozóki Zoltán.
Tápé: Csanadi – Buza, Cseh, Mudresa, Simon, Németh L. (Gulyás), Fülöp, Lőrinc (Péter), Pócs, Glendza, Crkvenjakov. Edző:Paksi Péter.
Gólszerzők: Orovecz, Molnár Zs. (11- esből), ill. Crkvenjakov, Fülöp, Glendza.
Bozóki Zoltán: – Mindig fájó érzés az utolsó percekben vereséget szenvedni. Sajnos a mérkőzés legnagyobb helyzetét sikerült kihagyni a véghajrában, döntetlennél…
Paksi Péter: – Sima győzelemnek indult a mérkőzés, azután egy izgalmas ki-ki meccs lett a vége. A szerencsésebb csapat nyert, sok sikert kívánok a szentesieknek.

Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi–Csanytelek 7–0

Rosmarin Zrt. Mártély-Tiszasziget 0-3 (0-2)
Mártély, 50 néző. Vezette:Kócsó Tibor Zsolt (Török, Samu).
Rosmarin Zrt. Mártély: Bódai – Dencsi, Sibán, Brizik-Bodrogi, Baranyi, Rozsos, Papp, Rácz, Dudás, Szabó A. (Barta), Tódor (Tóth E.). Játékos-edző:Czibere Krisztián.
Tiszasziget: Kispéter – Kertész, Tumbas, Cindel (Bálint T.), Borgulya, Kelemen Cs., Papp, Juhász, Kelemen Sz. (Kató), Rutai, Drágity. Megbízott edző:Bernát Péter.
Gólszerzők: Tumbas, Drágity, Kató.
Czibere Krisztián: – A korán bekapott gól és az első félidő végén kihagyott tizenegyes megpecsételte a sorsunkat.
Bernát Péter: – A 2. percben lőtt gólunknak köszönhetően sikerült a kispadról nézve is sima, sportszerű mérkőzést játszanunk.

Ifjúságiak: Rosmarin Zrt. Mártély– Tiszasziget 3–2, gsz.: Varga D.,
Homoki, Dóczi, ill. Dajcs, Tóth M.

Csongrád-Turbó-Kistelek 8-0 (1-0)
Csongrád, 450 néző. Vezette:Rabi Zsolt (Kiss A., Borbényi).
Csongrád-Turbó: Bíró – Szeles (Bánfi), Török (Koncz), Szentirmai, Lévai, Szabó L., Somodi (Mészáros), Szabó M. (Fodor), Huszka, Bodor, Maszlag (Bálint). Edző:Szűcs Róbert.
Kistelek: Keresztes – Szakál, Fodor (Süli), Piacsek, Bosánszki M., Sólya, Tóth K., Tóth T. (Kispál), Lajos, Bárkányi, Keller. Edző:Czeigersmidt Roland.
Gólszerzők: Huszka (3), Lévai, Szabó M., Maszlag, Török, Bíró (11-esből).
Kiállítva: Szabó L., ill. Szakál.
Szűcs Róbert: – Edzőkollégám remek taktikával küldte harcba csapatát. Szünetben tudtunk váltani, és ez meghozta az eredményt.
Czeigersmidt Roland: – Az első félidőről még tudnék nyilatkozni, de a második már meghaladja az én képességeimet is. Gratulálok kollégámnak és tanítványainak!

Ifjúságiak: Csongrád-Turbó-Kistelek 7–0, gsz.: Lantos (2), Kanász-Nagy (2), Kiss I., Kádár, Berkes.

HFC-SZVSE 5-2 (3-2)
Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette:Szöllősi Ferenc – jól (Kócsó, Samu).
HFC: Kovács K. – Tóth J. (Király), Tóth I., Antal, Faragó, Varga R., Marton, Brizik-Bodrogi (Lazinica), Nikutovics (Rácz), Szilágyi (Bertók), Szabó M. D.. Edző:Bódi Attila.
SZVSE: Seres – Kozma (Kordás), Mácsai, Németh, Veress (Meszlényi), Vizi, Nagy B., Zsilák, Varga K., Lévai (Boruzs), Bacher (Német). Edző:Pécsek Tibor.
Gólszerzők: Szabó M. D. (2 – egyet 11-esből), Nikutovics, Tóth I., Lazinica, ill. Mácsai, Bacher.
Kiállítva: Seres.
Bódi Attila: – Sportszerű mérkőzésen megcsináltuk a kötelezőt. Hét gól esett, azt gondolom, a szurkolók jól szórakoztak.
Pécsek Tibor: – Gratulálok csapatomnak a tisztes helytállásért. A játékvezető nehéz helyzetbe sodort minket kapusunk kiállításával. Mivel Pluhár sérült, Seres pedig eltiltott, nem tudom, ki véd majd a hétvégén.
Ifjúságiak: HFC–SZVSE 1–5, gsz.: Gyürki, ill. Baka (3), Kis L. (2).

Mórahalom-Ásotthalom 2-3 (2-1)
Mórahalom, 250 néző. Vezette:Bánáthy János  (Vereska, Orosz).
Mórahalom: Halász – Bokányi B. (Tóth L.), Szücs, Zsoldos, Gonda, Vojnics-Zelics, Zámbori, Márki (Szőke), Szalma, K. Tóth, Magyar. Játékos-edző:Magyar György
Ásotthalom: Ábrahám – Németh P., Vastag, Rencsár, Somlyai, Pálfi (Dóra T.), Kothencz, Csáki (Malatinszki), Mihalkó M., Hatvani Z. (Török), Baji. Edző:Kószó László.
Gólszerzők: Magyar, Németh (öngól), ill. Pálfi, Csáki, Baji.
Magyar György: – Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de a másodikban mégis elbuktunk.
Kószó László: – 2–0-s hátrányból sikerült fordítanunk, ami hatalmas fegyvertény. Ennél már csak az nagyobb, hogy egy hét alatt a kupa után a bajnokságban is tudtunk nyerni Mórahalmon.

Ifjúságiak: Mórahalom–Ásotthalom 5–1, gsz.: Dobák (2), Vidács, Babarczi, Horváth B., ill. Juhász-Vedres.

FK 1899 Szeged-UTC 2-1 (1-1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette:Csamangó Tamás  (Gera, Szalai).
FK 1899 Szeged: Vasas – Heredea (Makai), Turján, Boldizsár B., Barta, Molnár, Gyurkovics (Szalai), Lajkó, Szőcs, Mihalkó D., Dóra (Füle). Edző:Tóth János.
UTC: Szabó M. – Mihalkó G., Balogh, Zsibrita, Bálint D. (Rácz), Mészáros T., Brinszky, Kovács, Bánóczki, Mészáros Z., Gajdacsi. Játékos-edző:Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Heredea, Mihalkó D., ill. Gajdacsi.
Tóth János: – Egy jó erőkből álló UTC ellen sikerült a második félidei jó játékunkkal megérdemelt győzelmet aratnunk.
Brinszky Adrián: – A várakozásoknak megfelelően, közkívánatra ismét vereséget szenvedtünk
.
Ifjúságiak: FK 1899 Szeged–UTC 3–0, gsz.: Hegedűs, Katona, Lengyel.

11. Makó 28 10 7 11 43 – 40 37
12. Mindszent 28 6 4 18 33 – 85 22

10. Csongrád-Turbó 27 10 5 12 74 – 78 35
11. Mindszent 28 11 1 16 66 – 104 34
12. Mártély 28 9 4 15 58 – 85 31
13. Sándorfalva* 28 9 0 19 88 – 97 26
14. Kistelek 28 6 4 18 41 – 111 22
15. Csanytelek 28 4 4 20 41 – 155 16
16. Ásotthalom 28 2 0 26 23 – 150