Hírlevél

Megyeegy: Vékes mesterhármasa döntött

3056769

Eseménydús mérkőzést játszott a Sándorfalva és a Makó a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban.

A hazaiak a nyáron az FK 1899 Szegedtől szerződtetett Vékes Martin duplájával kerültek  előnybe a félidőre, sőt a második játékrészben megint ő volt eredményes az 57. percben klasszikus mesterhármast elérve.

Nem volt még ekkor lefutva a találkozó: a vendégek rutinos játékosa, Bány Tamás büntetőből szépített, majd a 89. percben Vass találatával 3–2-re is felzárkóztak, de az egyenlítésre már nem volt erejük. Kilenc forduló – de csak nyolc meccs – után a Sándorfalva 13 ponttal a kilencedik, a Makó kilenc meccsen szerzett 19 egységgel a harmadik helyen áll.

Sándorfalva–Makó 3–2 (2–0)
Sándorfalva, 150 néző. Vezette: Barta Tibor – jól (Sándor, Ancsin).
Sándorfalva: Sáringer 7 – Szil 6, Kanász-Nagy L. 7, Gémes 6, Széll 6 (Törköly –), Farkas F. 8, Kántor 7, Vékes 9, Dargó 7, Tóth L. 6 (Kovács M. 5), Márki 6. Edző: Antal Róbert.
Makó: Szalkai 10 – Varga V. 5, Rakonczai 5, Czebe 0 (Vass 5), Kovács Zs. 4, Bány 6, Horváth K. 4 (Gilinger M. 6), Bakos 3 (Matuz 5), Juhász 6, Mátó 4 (Vajna 6), Palotás 4. Edző: Méhes Tibor.
Gólszerzők: Vékes (3), ill. Bány (11-esből), Vass.
Antal Róbert: – Bár az eredmény nem tükrözi, de úgy gondolom, megérdemelt győzelmet arattunk.
Méhes Tibor: – Saját magunkat vertük meg.
Ifjúságiak: Sándorfalva–Makó 2–5, gólszerzők: Kocsis (2), ill. Pozsár (2), Bálint, Herczeg, Rudisch.

FK 1899 Szeged-UTC     3-1 (1-0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Béleczki László – jól (Fődi, Molnár).
FK 1899 Szeged: Garamvölgyi 5 – Makai 5 (Marozsi G. –), Zsilák 5, Prontvai 5, Barta 5, Gyurkovics 5 (Frankó –), Szalai 5, Szőcs 6, Csuka 5 (Heredea 5), Dóra J. 6, Lengyel 5 (Király –). Edző: Tóth János.
UTC: Varga 5 – Laczkó Zs. 5 (Kiss –), Péczely 5, Rácz 4 (Szántó 5), Balogh 5, Brinszky 6, Valach 5,
Farkas 4, Gulyás 4, Koncz 4, Manabe 6. Edző: Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Szőcs, Dóra, Király, ill. Brinszky.
Tóth János: – Gratulálok a csapatnak az újabb győzelemhez!
Brinszky Adrián: – Megint rengeteg sportágidegen elemet csempésztünk a játékunkba, így továbbra is lehetetlen küldetés a pontszerzés.
Ifjúságiak: FK 1899 Szeged–Algyő 4–2, gólszerzők: Katona (3), Harasztos, ill. Szerdahelyi, Szeles.

Csongrád-Turbó-Tápé    3-0 (2-0)

Csongrád, 250 néző. Vezette: Szalai Szabolcs – kiválóan (Kovács A., Garamvölgyi).
Csongrád-Turbó: Bíró 6 – Szabó 5,5, Mészáros 6, Koncz 5,5, Bánfi 6, Maszlag 7, Bodor 6, Borda 6 (Fodor –), Huszka 6 (Bálint –), Nagy 5,5, Rácz D. 6 (Kovács –). Edző: Szűcs Róbert.
Tápé: Tombácz 6 – Újházi 5, Csamangó 5, Bilics 5, Csordás 5, Lőrincz 5, Csanádi 5, Teimel 5, Péter 5, Szentes 5, Dávid 5. Edző: Puskás Tibor.
Gólszerzők: Maszlag (2), Huszka.
Szűcs Róbert: – A három rúgott gólnak örülök, de játékban kicsit többet várok a csapatomtól.
Puskás Tibor: – Az első félidőt átaludtuk, a másodikban hiába játszottunk jobban, semmi nem jött össze.
Ifjúságiak: Csongrád–Baks 5–0, gólszerzők: Kiss I. (3), Kanász-Nagy, Horváth.

Mórahalom-Szőreg     7-0 (4-0)

Mórahalom, 200 néző. Vezette: Bánáthy János – kiválóan (Csamangó, Halász).
Mórahalom: Ótott-Kovács 0 – Király 6,5 (Varga 6,5), Szűcs 6,5, Cseh 7, Pócs T. 8, Bokányi R. 7, Zámbori 7,5, Mészáros 6,5 (Crkvenjakov 6,5), Zsoldos 6,5 (Németh –),
K. Tóth 7, Magyar 7 (Pócs D. –). Játékos-edző: Magyar György.
Szőreg: Bali 6 – Sajtos 6 (Buknicz 6), Ali 6, Kószó 6, Hegedűs 6, Jáksó 6  (Nagy A. –), Barna 6, Csikós 6, Bartos 6, Szarvas 6, Bányai 6 (Szőke 6). Edző: Tóth Tamás.
Gólszerzők: Pócs T. (2), K. Tóth, Cseh, Bokányi R., Magyar, Crkvenjakov.
Magyar György: – Alakulunk!
Tóth Tamás: – Gratulálok a hazaiaknak a győzelmükhöz!
Ifjúságiak: Mórahalom–Szőreg 15–0, gólszerzők: Babarczi (5), Vidács (3), Sávai (3), Kiss P. (2), Dobák, Horváth B.

Szentesi Kinizsi-Mindszent   3-0 (0-0)

Szentes, 200 néző. Vezette: Kozsár Gergely – jól (Dobos, Herczeg).
Szentes: Gömöri 6 – Szabó D. 6 (Kánvási –), Vincze Z. 6, Koncz 6, Németh A. 6, Kerepeczki 6 (Légrádi –), Szűcs D. 6 (Tirpák –), Bordács 6 (Lekrinszki –), Molnár Zs. 5 (Juhász –),
Kovács N. 7, Orovecz 6. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Mindszent: Poszler 5 – Brizik-Bodrogi 5, Pálinkó 5, Szabó B. 5 (Rideg 5), Galambosi 5, Szakál 5, Szecskó 5, Antal 5 (Kispál –), Szobácsi 5, Mihály 5,
Csatlós 5 (Tóth Cs. –). Játékos-edző: Tóth Csaba.
Gólszerzők: Kovács N. (2), Vincze Z.
Koncz Zsolt: – Örülök, hogy ki tudtuk szolgálni a lelkes, szakértő hazai közönségünket.
Tóth Csaba: – Több volt ebben a meccsben a részünkről.
Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi–Mindszent 6–1, gólszerzők: Arató (4), Varga A., Varga B., ill. Kállai.

Tiszasziget-SZVSE    5-4 (3-3)

Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Kócsó Tibor – gyengén (Szöllősi, Szeri).
Tiszasziget: Udvari 4 – Bálint T. 4
(Sipos 6), Bálint D. 6, Barta 5, Dekanj 5,5, Kelemen Sz. 6, Réczi 6,5 (Pranjko –), Rutai 6 (Fődi –), Kasza 6
(Frank –), Drágity 7, Bernát 7 (Gallai –). Játékos-edző: Bernát Péter.
SZVSE: Seres 6 – Németh Z. 5, Faragó N. 5, Mácsai 0 (Lévai 5), Nagypál 5
(Varga D. 6), Kozma 5 (Német D. –), Nagy B. 5, Tanács R. 5 (Szántó –), Bodó 5 (Kertész –), Baka 7, Rózsa 5. Edző: Pécsek Tibor.
Gólszerzők: Bernát (2), Rutai, Bálint D., Drágity, ill. Baka (2), Kozma, Kertész.
Bernát Péter: – Egyetlen pozitívum, hogy 0–2-ről sikerült nyernünk. További sok sikert az SZVSE-nek.
Pécsek Tibor: – A második félidőben hiányzott belőlünk a csibészség, gratulálok az ellenfélnek
a győzelemhez.

Újszentiván-Szeged 2011-GA II.    0-5 (0-4)

Újszentiván, 60 néző. Vezette: Dobó Zoltán – közepesen (Vereska, Fodor).
Újszentiván: Weszelovszky 5 – Túri 5, Széll 5, Gyarmati 5, Keresztes 5, Hufnágel 5, Baktai 5, Illés T. 5, Pióker Ti. 5, Kálmán 5, Pióker Ta. Megbízott edző: Horváth-Harmat Gábor.
Szeged 2011-GA II.: Krnács 7 (Hajagos 7) – Vass 7 (Hoffmann 7), Barát 7, Dudás 7, Fodor 7, Czirok 7, Tóth G. 7, Geiger 7 (Lajkó –), Veszelinov 7, Kovács B. 7, Szerencse 7. Edző: Popovics Pável.
Gólszerzők: Kovács B. (2, az egyiket 11-esből), Szerencse (2), Tóth G.
Horváth-Harmat Gábor: – Kijött  a két csapat közti különbség, és a jelen körülmények között nem is álmodtunk a lehetetlenről.
Popovics Pável: – Az első félidőben jól játszottunk, a gólok kidolgozott helyzetekből születtek. Szünet után is sok lehetőségünk akadt, de kimaradtak.
Ifjúságiak: Újszentiván–Szeged 2011-GA II. 1–4, gólszerzők: Hegyesi, ill. Gyuris, Ladó, Vecseri, Lángi.

Kistelek-Ásotthalom    3-5 (2-3)

Kistelek, 100 néző. Vezette: Bán Imre – gyengén (Csöngető, Kiss R.).
Kistelek: Keresztes 4 – Jójárt 4 (Sólya –), Polyák 5, Ungi Má. 5, Tóth Á. 4, Tóth K. 5, Fodor 4 (Fekete –), Szabó L. 5, Bárkányi B. 4 (Nedeczeki –), Bosánszki M. 8, Lajos 5. Edző: Korom Tibor.
Ásotthalom: Vasas 6 – Németh P. 5 (Hatvani I. 6), Vastag 6, Szabadi 7, Somlyai 6, Kothencz 6 (Bokányi Á. –), Grósz 6 (Gajdacsi –), Balogh Á. 6, Mészáros Z. 6 (Mihalkó G. –), Mihalkó M. 7, Baji 7. Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Bosánszki M. (3), ill. Baji (3), Szabadi, Mihalkó M.
Korom Tibor: – Közeledik a karácsony, a csapatom és a harmadik fél ajándékokat osztogatott.
Kószó László: – Elaludtunk az első félidőben, de Bosánszki Mihály felébresztett bennünket.
Ifjúságiak: Kistelek–Ásotthalom 1–1, gólszerzők: Kelemen, ill. Pócsa.