Hírlevél

Őrült meccsen nyert a Kistelek a megyeegyben

1280

Száz néző látogatott ki az újszentiváni sportpályára, mindenki azt szerette volna, ha az újonc hazaiaknak megszületik az első sikere a labdarúgó megyei I. osztályban.

Ennek megfelelően kezdődött a Kistelek elleni mérkőzés, fél perc sem telt el, amikor Pióker Tibor találatával megszerezték a vezetést a hazaiak. Sőt meg is duplázták az előnyt: a nyáron visszavonuló, majd a csapathoz mégis visszacsábított Völgyi Roland a 17. percben volt eredményes. Aki viszont azt hitte, eldőlt a meccs, nagyot tévedett, hiszen még az első félidőben fordítottak a vendégek.

Előbb a néhány hete triplázó, 42 esztendős Bosánszki Mihály volt eredményes, majd egymás után kétszer is Lajos Tamás talált be. A második félidőben mindkét csapatnak adódtak még helyzetei, de gólt csak a kistelekiek szereztek: Bosánszki második találatával alakult ki a végeredmény, 4–2-re nyert a vendégcsapat.

Újszentiván–Kistelek 2–4 (2–3)

Újszentiván, 100 néző. Vezette: Csamangó Tamás – jól (Borbás, Garamvölgyi).
Újszentiván: Weszelovszky 6 – Hevesi 0 (Bogya 3), Sztuparity G. 5, Gyarmati 5, Kálmán 5, Hufnágel 4, Pióker Ti. 4, Baktai 4, Völgyi 5, Pióker Ta. 5, Illés 4 (Temesvári –). Edző: Berki István.
Kistelek: Keresztes 5 – Jójárt 5, Polyák 6, Ungi 6, Tóth Á. 5, Tóth K. 5, Fodor 5 (Sólya –), Bárkányi 5, Bosánszki M. 7, Lévai 5, Lajos 6 (Fekete –). Edző: Korom Tibor.
Berki István: – A 17. percben két góllal vezettünk, innen nem szabadott volna kikapni 4–2-re.
Korom Tibor: – Rosszul kezdtünk, de sikerült felállnunk, és végül magabiztosan nyertük meg a bajnokit.

16.    Szőreg    8    0    0    8    7    –    69    0
Az SZVSE nem indított ificsapatot, a Tápé helyén pedig a Baks szerepel.

Algyő-Tápé     3-0 (3-0)

Algyő, 150 néző. Vezette: Nagy Gábor – közepesen (Szőllősi, Samu).
Algyő: Révész 0 – Szűcs K. 6 (Németh –), Szélpál 6, Pénzváltó 5,5, Sebők 6 (Csányi –), Takács 6,
Vellai 5,5, Podonyi 5,5 (Deák –),Gonda 7, Busa 6, Hatvani J. 6 (Hegedűs –). Edző: Takács Zoltán.
Tápé: Tombácz 6 – Újházi 5, Csamangó 6, Lőrinc 6, Teimel 6, Szökő 6, Dávid 5, Búza 6, Csanádi 6 (Németh –), Török 5 (Dlusztus –), Kelemen 6. Edző: Puskás Tibor.
Gólszerzők: Hatvani J., Gonda, Sebők.
Takács Zoltán: – A helyzet- kihasználásunk nem volt az igazi, de így is magabiztosan nyertünk a Tápé ellen.
Puskás Tibor: – Gratulálok a hazai csapatnak!
Ifjúságiak: Algyő–Baks 2–0,
gólszerzők: Nagy G. (2).

FK 1899 Szeged-SZVSE     2-0 (0-0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Kovács Attila – jól (Vereska, Csamangó).
FK 1899 Szeged: Garamvölgyi 7 – Turján 7, Prontvai 6, Heredea 5, Barta 5, Tóth 6 (Király 6), Lajkó 6 (Dóra T. –), Gyurkovics 6(Zsilák 6), Szalai 7, Szőcs 6(Lengyel 6), Dóra J. 6. Megbízott edző: Hüvös Gábor.
UTC: Seres 4 – Tanács 4, Jánk 6, Mácsai 4, Nagypál 4 (Szántó –), Kozma 4, Nagy 4 (Kertész 4), Lévai 6, Bodó 4 (Varga 4), Baka 4 (Faragó 4), Rózsa 3. Edző: Pécsek Tibor.
Gólszerzők: Turján, Király.
Hüvös Gábor: – Kiegyenlített első félidő után megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok
Szalai mai játékához, és a 100. mérkőzéséhez is az FK-ban!
Pécsek Tibor: – Rangadóhoz méltatlanul játszottunk.

Mórahalom-Mindszent      6-0 (4-0)

Mórahalom, 250 néző. Vezette: Szeles Ádám – kiválóan (Kócsó, Tihanyi).
Mórahalom: Halász 0 – Szűcs 6, Zsoldos 6,5, Cseh 6, Szalma 7 (Varga 6), Zámbori 7, Mészáros 8 (Bokányi B. 6), Pócs 7, Magyar 7, K. Tóth 10 (Németh –), Crkvenjakov 7 (Szőke –). Játékos-edző: Magyar György.
Mindszent: Poszler 6 – Brizik-Bodrogi T. 3, Szabó 3, Galambosi 3, Szakál 3 (Kispál 4), Szecskó 5, Keller 3, Szobácsi 3, Antal 3, Mihály 3, Pálinkó 3 (Csatlós 5). Játékos-edző: Tóth Csaba.
Gólszerzők: K. Tóth (4), Mészáros, Szőke.
Magyar György: – Szép időben szép győzelem!
Tóth Csaba: – Megint gólgazdag mérkőzést játszottunk, sajnos... Gratulálok a Mórahalomnak!
Ifjúságiak: Mórahalom–Mindszent 3–1

3058930

Csongrád-Turbó-UTC     3-1 (0-0)

Csongrád, 250 néző. Vezette: Kiss László – jól (Apró, Berger).
Csongrád-Turbó: Stankovics 6 – Bánfi 6, Koncz 6, Szentirmai 6, Fodor 5,5 (Sarusi 6), Szabó 5,5 (Bálint –), Borda 6,5, Nagy 6 (Győri –), Huszka 5,5, Mészáros 6,5, Rácz 6,5 (Ormándi –). Edző: Szűcs Róbert.
UTC: Varga 4 – Zsibrita 3, Gulyás 3, Brinszky 4, Szántó 4, Farkas 3, Valach 4, Balogh 4, Koncz 4, Péczely 3, Bánóczki 3. Játékos-edző: Brinszky Adrián.
Gólszerzők: Rácz, Nagy Á., Sarusi.
Szűcs Róbert: – Sokáig szívósan védekezett mély talajon ellenfelünk, de vezető gólunk után már csak a különbség volt kérdéses.
Brinszky Adrián: – Csak a szokásos... Alkalmatlan, akaratgyenge artista- alakulatunk papírforma veresége.
Ifjúságiak: Csongrád-Turbó–UTC 2–1, gólszerzők: Kordás, Kanász, ill. Szeles.

Szentesi Kinizsi -Szeged 2011 II.     1-1 (1-0)

Szentes, 250 néző. Vezette: Soós István – jól (Szalai, Juhász).
Szentesi Kinizsi: Gömöri 6 – Szabó D. 6, Török 6, Bordács 6 (Szeles 6), Vincze 6, Koncz Zs. 6, Kerepeczki 6 (Légrádi –), Szűcs 6,
Kovács N. 6 (Orovecz 6), Juhász 6 (Lőrincz 6), Lekrinszki 6 (Tirpák –). Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Szeged 2011 II.: Hajagos 6 – Vass 6, Barát 6, Dudás 6, Fodor 6,
Czirok 6, Erdős 6, Lajkó 6 (Mucsi 6), Hoffmann 6, Kovács B. 6, Szerencse 6. Edző: Popovics Pál.
Gólszerzők: Koncz Zs., ill. Kovács B.
Koncz Zsolt: – Igazságos döntetlen született a rangadónak kikiáltott mérkőzésen.
Popovics Pál: – Nem szeretnék nyilatkozni.
Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi–
Szeged 2011 II. 8–0, gólszerzők:
Arató (3), Molnár Zs. (2),
Varga A. (2), Bartucz.

Tiszasziget-Ásotthalom     0-5 (0-0)

Tiszasziget, 50 néző. Vezette: Sechna Gábor – gyengén (Kepka, Valastyán).
Tiszasziget: Udvari 6–2=4 – Fődi 6,5, Bálint D. 5, Barta 5, Bálint T. 5, Kelemen Sz. 5 (Juhász –), Réczi 5,5
(Frank –), Rutai 5,5, Kasza 6, Drágity 5,5, Bernát 5,5, (Gallai –). Játékos-edző: Bernát Péter.
Ásotthalom: Vasas 6 – Grósz 6, Vastag 7, Szabadi 7, Mihalkó G. 6, Balogh 6, Pálfi 6, Mészáros Z. 7 (Németh –), Mihalkó M. 7 (Bokányi Á.), Hatvani I. 5 (Gajdacsi 7), Baji 5. Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Mészáros Z. (3), Szabadi, Gajdacsi.
Kiállítva: Udvari.
Bernát Péter: – A kiállításig veszélyesebben játszottunk, utána viszont átszaladt rajtunk az Ásotthalom, gratulálok ezért nekik.
Kószó László: – A hazaiak kapusának kiállítása eldöntötte a találkozót.
Ifjúságiak: Tiszasziget–Ásotthalom 3–0, gólszerzők: Demeter (2), Dajcs.

Sándorfalva-Szőreg     6-2 (2-1)

Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Tihanyi Gábor – jól (Szeles, Török).
Sándorfalva: Ábrahám 5 – Kanász-Nagy L. 7, Gémes 6 (Kovács M. –), Széll 7 (Huszka –), Farkas 7, Kántor 6 (Törköly 6), Vékes 6, Dargó 7, Antal 8 (Tóth L. –), Márki 7, Szil 6 (Visnyei –). Edző: Antal Róbert.
Szőreg: Szendrei 4 – Ali 6, Fehér 5, Kószó 5, Váczi 5 (Szőke –), Barna 5, Hegedűs 7, Szarvas 5, Csikós 6,
Bartos 6, Bujáki 5. Edző: Tóth Tamás.
Gólszerzők: Antal (2), Széll (2),
Gémes, Vékes, ill. Váczi, Ali.
Antal Róbert: – A kötelező győzelem a legnehezebb, ez a meccs most ebbe a kategóriába tartozott.
Tóth Tamás: – Ennél sokkal több kell... Gratulálok a hazai csapatnak!
Ifjúságiak: Sándorfalva–Szőreg 14–1, gólszerzők: Varga V. (5), Kocsis (2),
Kiss (2), Varga D. (2), Molnár, Krajnyák, Darlaczi, ill. Domonkos.