Hírlevél

Megyeegy: Már a félidőre eldőlt a SZVSE-Sándorfalva

3063460

Nagyon hamar eldöntötte az SZVSE elleni idegenbeli bajnokiját a Sándorfalva megyeegyes labdarúgócsapata: már a szünetben 4-0-ra vezettek, végül 5-1-re győztek idegenben.

A vendégek ezzel „rádupláztak" a szegediekre, hiszen 26 ponttal állnak a tabella hatodik helyén, míg
a tizenegyedik SZVSE-nek egyelőre 13 van.

Kovács Milán kezdte a gólgyártást a 11. percben, ezután Kalapács Zoltán a 14., Vékes Martin a 23., Tóth Lukács pedig a 44. percben volt eredményes. A hazaiak Cene Kristóf révén szépítettek az 59. minutumban, ám megint jött a 39 esztendős Tóth, aki bizonyította, miért jó az „öreg" a háznál.

Paprikás hangulatban ért véget a találkozó: a játékvezetővel elégedetlen hazaiak közül Nagypál Patrikot a 70. percben kiállították, míg az edző, Pécsek Tibor a lelátón fejezte be a bajnokit.

SZVSE–Sándorfalva 1–5 (0–4)

Szeged, SZVSE-pálya, 100 néző. Vezette: Szalai Szabolcs – gyengén (Dobó, Gera).
SZVSE: Virág 3 – Jánk 3, Faragó N. 3, Németh Z. 3, Kozma 3, Nagy B. 3, Lévai 3 (Német –), Baka 3 (Máriás –), Rózsa 3 (Cene –), Tanács 3 (Kertész 3), Nagypál 3–2=1. Edző: Pécsek Tibor.
Sándorfalva: Ábrahám 6 – Kovács M. 6 (Törköly –), Széll 6 (Gémes 5), Farkas F. 7, Dargó 7, Vékes 7 (Antal 6), Kalapács 7, Tóth Lu. 8, Márki 6 (Visnyei –), Szil 6 (Tóth Lá. 5), Kanász-Nagy L. 7. Edző: Antal Róbert.
 Gólszerzők: Cene, ill. Tóth L. (2), Kovács M., Kalapács, Vékes.
Kiállítva: Nagypál.
Pécsek Tibor: – Egy jó mentalitású Sándorfalva ellen nem tudtuk felvenni
 a kesztyűt hazai pályán.

Antal Róbert– A vártnál könnyebben, de abszolút megérdemelt győzelmet arattunk.

Mindszent-Algyő     1-2 (1-2)

Mindszent, 100 néző. Vezette: Zahorán János – gyengén (Belanka, Kovács).
Mindszent: Poszler 4 – Brizik-Bodrogi T. 5 (Rideg –), Galambosi 7, Kispál 5, Szobácsi 6, Szakál 6 (Keller 5), Szecskó 7, Antal S. 6, Kuhár 6 (Varga –), Mihály 6, Tóth Cs. 6 (Szabó B. 5). Játékos-edző: Tóth Csaba.
Algyő: Révész 0 – Szűcs 5, Szélpál 5, Pénzváltó 5, Sebők 5 (Deák –), Takács 6 (Csányi –), Vellai 5 (Hegedűs –), Podonyi 6,5, Gonda 5, Busa 5, Hatvani J. 6. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Tóth Cs., ill. Podonyi,
Hatvani J.
Tóth Csaba– Az Algyő Mindszenten is élvezhette a hazai pálya előnyét. A döntetlen igazságosabb lett volna.
Takács Zoltán: – Nem játszottunk jól, de nyertünk, és ez a fontos.
Ifjúságiak: Mindszent–Algyő 3–4, gólszerzők: Szabó M., Hős, Korom K., ill. Molnár, Bahajannisz, Bella, Csonka.

Szőreg-Tápé     0-2 (0-1)

Szőreg, 100 néző. Vezette: Kócsó Tibor Zsolt – közepesen (Dobai, Szeri).
Szőreg: Bali 6 – Ali 6, Fehér 8, Bujáki 5 (Jáksó –), Bartos 5, Csikós 5, Váczi 5, Bányai 7, Barna 6, Gyenes 6, Szarvas 7. Edző: Tóth Tamás.
Tápé: Tombácz 7 – Teimel 6, Bilics 7, Csamangó 6, Lőrinc 6, Dávid 6 (Csordás 6), Csanádi 6 (Dlusztus –), Buza 6 (Puskás –), Újházi 6–2=4, Péter 6, Kelemen B. 7 (Altorjay –). Edző: Puskás Tibor.
Gólszerzők: Csanádi, Kelemen B.
Kiállítva: Újházi.
Tóth Tamás: – Emberileg nullák vagyunk, mind a játékosok, mind a szurkolók. Annak viszont örülök, hogy megkaptuk a pályaválasztói jogot, és Szőregen léphettünk pályára.
Puskás Tibor: – Hoztuk a kötelező győzelmet, ami Török Gyurinak ajánlunk. Reméljük, hogy ezzel hozzájárulunk a térdműtéten átesett játékosunk gyógyulásához.
Ifjúságiak: Szőreg–Baks 2–2, gólszerzők: Csorba, Kristóf, ill. Vincze, Túri.

Kistelek-FK 1899 Szeged     2-0 (0-0)

Kistelek, 150 néző. Vezette: Antal
Péter – jól (Horváth Z., Berger).
Kistelek: Szatmári 6 – Sólya 6, Tóth Á. 5, Polyák 7, Szabó L. 7 (Jójárt –), Ungi 6, Tóth K. 7,
Fodor 6 (Fekete –), Bárkányi 6, Bosánszki M. 6, Lajos – (Tóth T. 6). Edző: Korom Tibor.
FK 1899 Szeged: Garamvölgyi 5 – Heredea 5, Turján 5, Prontvai 5 (Holecska –), Lajkó 5, Csuka 5
(Király –), Imre 5 (Makai –), Szőcs 5 (Szalai 5), Tóth A. 5, Gyurkovics 5 (Zsilák –), Dóra 5. Edző: Tóth János.
Gólszerzők: Polyák, Tóth T.
Korom Tibor– Küzdelmes mérkőzésen a helyzetek alapján teljesen megérdemelten nyertünk. Végre
 nem kaptunk gólt!

Tóth János– Hajrá, FK!
 Ifjúságiak: Kistelek–FK 1899 Szeged 0–5, gólszerzők: Marozsi (3), Hatasztos (2).

Újszentiván-Szentesi Kinizsi     2-3 (1-2)

Újszentiván, 120 néző. Vezette: Barta Norbert István – kiválóan (Bán, Gáleg).
Újszentiván: Weszelovszky 6 – Hevesi 6, Hufnágel 5, Papp 6, Túri 4,5, Baktai 5, Illés 5 (Táncos –), Pióker Ti. 5, Pióker Ta., Völgyi 6, Kálmán 5 (Temesvári –). Edző: Berki István.
Szentesi Kinizsi: Kotvics-Varga 4 – Szabó D. 5 (Koncz Zs. 5), Vincze 5 (Kánvási –), Légrádi 5 (Szeles –), Bordács 5 (Tirpák –), Lőrincz 5, Szűcs 5, Juhász 5 (Lázár –), Molnár Zs. 5, Lekrinszki 5–2=3, Orovecz 6. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: Völgyi, Temesvári, ill. Orovecz (2), Lázár.
Kiállítva: Temesvári, ill. Lekrinszki.
Berki István: – A második percben 0–2 volt az eredmény, a hátralévő időben megnyertük ugyan a meccset 2–1-re, de pontot ezért nem adnak.
Koncz Zsolt– Nyögvenyelős, de megérdemelt győzelmet arattunk idegenben is.
Ifjúságiak: Újszentiván–Szentesi Kinizsi 0–1, gólszerző: Arató.

Szeged 2011 II.-Csongrád-Turbó     2-0 (0-0)

Kiskundorozsma, 70 néző. Vezette: Vereska Mátyás – kiválóan (Fodor, Mészáros).
Szeged 2011 II.: Molnár F. T. 5 – Vass 5 (Erdős 5), Barát 5, Dudás 5, Fodor 5, Czirok 6, Pászka 6, Zelenyánszki 5, Hoffmann 5, Szerencse 5 (Lajkó –), Hegedűs 5 (Geiger 5). Edző: Popovics Pál.
Csongrád-Turbó: Bíró 6 – Szabó M. 5,5, Szentirmai 6, Koncz E. 5,5, Mészáros M. 5,5, Bodor 5,5 (Győri –), Kovács S. 5,5 (Sarusi-Kis –), Huszka 5,5 (Budai –), Borda 5,5 (Fodor –), Rácz 5,5 (Bánfi –), Nagy Á. 5,5. Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Pászka, Czirok.
Popovics Pál– Csapatom az egész meccsen dominált – úgy látszik, ellenünk mindenki védekezésre játszik. Remélem, hogy még az ősszel megszerezzük a kellő rutint ahhoz, hogy ezt fel tudjuk törni.
Szűcs Róbert: – 75 percig remekül helytálltunk, de elfáradtunk, ezt pedig könyörtelenül kihasználta ellenfelünk.
Ifjúságiak: Szeged 2011 II.–Csongrád 4–0, gólszerzők: Keresztes (2), András, Márta.

UTC-Makó     3-1 (2-1)

Szeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Tihanyi Gábor – (Török, Szöllősi).
UTC: Varga Z. 6 – Zsibrita 6, Gulyás 6, Brinszky 6, Szántó 6, Farkas A. 6, Valach 6, Balogh D. 6,
Koncz P. 6, Laczkó Zs. 6, Bánóczi 7. Játékos-edző: Brinszky Adrián.
Makó: Szalkai 5 – Varga V. 4, Rakonczai 6, Czebe 5, Matuz 5, Bány 5, Juhász 4, Kovács Zs. 4, Mátó 4 (Bakos 4), Gilinger 5 (Vajna 5), Bress 4 (Vass 4). Edző: Méhes Tibor.
Gólszerzők: Koncz P., Farkas A., Valach, ill. Juhász.
Brinszky Adrián: – Végre megteltek azok a bizonyos barlangos testek. Hajrá, magyarok!
Méhes Tibor– Nagyon szégyellem magam, remélem, hogy a játékosaim is.
Ifjúságiak: UTC–Makó 2–7, gólszerzők: Szerdahelyi (2), ill. Pipic (2), Farkas D. (2), Rudisch, Pozsár, Bakos T.

Ásotthalom-Mórahalom     1-2 (0-0)

Ásotthalom, 200 néző. Vezette: Bánáthy János – jól (Borbás, Juhász).
Ásotthalom: Vasas 5 – Grósz 5, Vastag 5. Somlyai 5, Balogh Á. 5, Pálfi 5, Szabadi 5, Mészáros Z. 5,
Mihalkó M. 5, Hatvani I. 5 (Gajdacsi 5), Baji 5. Edző: Kószó László.
Mórahalom: Halász 7 – Bokányi R. 7, Szücs7, Zsoldos 7 (Pócs D. –), Pócs T. 7, Zámbori 7 (Cseh –), Mészáros T. 7, Szalma 7,5, Magyar 7, K. Tóth 7,5, Crkvenjakov 7,5. Játékos-edző: Magyar György.
Gólszerzők: Baji (11-esből), ill. K. Tóth, Crkvenjakov.
Kószó László– Gratulálunk a Mórahalomnak!
Magyar György: – Na, ezért érdemes játszani! Férfias küzdelemben hoztuk el a három pontot Ásotthalomról.
Ifjúságiak: Ásotthalom–Mórahalom 1–4, gólszerzők: Krézli, ill. Babarczi (2), Dobák T., Kozenkai.