Hírlevél

Megyeegy: pontszerzés a hajrában

1280

Az Algyő-Ásotthalom mérkőzés volt a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban az őszi szezon utolsó, 17. fordulójának rangadója, amely a két csapat közötti egy tucat pont ellenére méltó volt erre a jelzőre.

A már biztos őszi bajnok hazaiakon az első percekben látszott, hogy esélyesebbek, egyértelműen uralták a meccset, Hegedűs Tibor révén pedig a 27. percben egy kapus mellett ellőtt labdával előnyre is váltották a mezőnyfölényt.

A szünet előtt még Baji Renátó egy szabadrúgással egyenlített, majd a második félidő elején Gajdacsi Tamás fejese révén már a vendégek vezettek. Jött az újabb fordulat: Csányi Péter egalizálása után Hegedűs  újra előnyhöz juttatta az algyőieket. Előtte Baji kihagyott egy büntetőt is, de az ásotthalmiak így is tartották magukat, meg is lett az eredménye: a 86. percben Mihalkó Máté 16 méteres lövésével a labda utat talált a bal alsóba, így 3–3-as döntetlen lett a vége.

Az őszi szezonból egyetlen megyeegyes meccs van hátra: a 16. fordulóból a megyeválogatott fellépése miatt elhalasztott SZVSE–Makó találkozót holnap 18 órakor pótolják.

Algyő–Ásotthalom 3–3 (1–1)
Algyő, 150 néző. Vezette: Szöllősi Ferenc – gyengén (Kócsó, Nagy).
Algyő: Révész 4,5 – Szűcs 5, Szélpál 5, Pénzváltó 5, Sebők 5 (Busa 5), Takács 5 (Németh 5), Gonda 5, Podonyi 5, Csányi 7, Hatvani 5 (Vellai –), Hegedűs 7,5. Edző: Takács Zoltán.
Ásotthalom: Vasas 6 – Németh 6 (Kothencz L. –), Grósz 7, Szabadi 7, Somlyai 6, Pálfi 7, Balogh 8, Mihalkó M. 7, Hatvani I. 6, Baji 7, Gajdacsi 7. Megbízott edző: Gyenge Balázs.
Gólszerzők: Hegedűs (2), Csányi, ill. Baji, Gajdacsi, Mihalkó M.
Takács Zoltán: – Közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk a jó teljesítményt nyújtó, motivált Ásotthalommal. A keretünk minden játékosának dicséret jár a nagyszerű őszi szereplésért.
Gyenge Balázs: – Gratulálok az Algyőnek az őszi elsőséghez! Ritkán látható,
kiváló mérkőzésen megérdemeltük az egy pontot. Gödörbe azért esünk, hogy kimásszunk belőle. Kimásztunk!

Ifjúságiak: Algyő–Ásotthalom 5–1, gólszerzők: Szekeres (2), Haralambosz, Sztancsik, Molnár Sz., ill. Gyenge.

*Három pont levonva.

FK 1899 Szeged-Szentesi Kinizsi     1-2 (1-1)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Soós – jól (Szalai, Gera).
FK 1899 Szeged: Garamvölgyi 6 – Heredea 5, Turján 6, Prontvai 6, Szalai 5, Lajkó 4 (Barta –), Imre 5 (Csuka –), Dóra T. 5, Judik 5 (Zsilák –), Ares 7, Dóra J. 5 (Makai –). Edző: Tóth János.
Szentesi Kinizsi: Kotvics-Varga 7 – Koncz 7, Vincze 7, Légrádi 7 (Szeles 7), Bordács 7 (Németh –), Lázár 7 (Szabó 7), Szűcs 7, Orovecz 7, Kerepeczki 7 (Tirpák –), Molnár 7, Kovács 7. Edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: Ares ill. Molnár, Orovecz.
Kiállítva: Kovács.
Tóth János: – Egész féléves gyenge formánk sajnos ma is kísértett, egy ikszes meccsen maradtunk alul. Tavasszal újult erővel térünk vissza!
Koncz Zsolt: – Őszi teljesítményünk nagyon szép lezárása ez a győzelem. Az egész Csongrád megyei labdarúgásnak nagyon kellemes ünnepeket kívánunk!
Ifjúságiak: FK 1899 Szeged–Újszentiván 0–1, gólszerző: Arató.

Makó-Szeged 2011 II.    1-0 (0-0)

Makó, 150 néző. Vezette: Barta Norbert István – közepesen (Bán, Kőhalmi).
Makó: Szalkai 8–2=6 – Bány 6 (Gilinger –), Mátó 6 (Juhász 7), Bress 6, Kovács 8, Bakos 8, Czebe 7, Rakonczai 8, Horváth 7, Vajna 6, Vass 5 (Bartucz 6). Edző: Méhes Tibor.
Szeged 2011 II.: Krnács 7 – Rebők 7, Barát 7, Dudás 7, Fodor 7, Szerencse 7 (Lajkó 7), Hegedűs 7, Zabari 7, Erdős 7, Hoffmann 7, Kovács 7. Edző: Popovics Pál.
Gólszerzők: Juhász.
Kiállítva: Szalkai.
Méhes Tibor: – Gratulálok a csapatomnak, nagyon jó erőkből álló ellenfelet győztünk le. Ma is bebizonyosodott, hogy csak alázattal és munkával lehet nyerni.
Popovics Pál: – Ez a fél év jót tett a fiatal játékosoknak, sokat fejlődtek, de mint csapat nehéz összeállni, mert mindig változik a keret.
Ifjúságiak: Makó–Szeged 2011 5–1, gólszerzők: Bány (3), Pipic (2), ill. Keresztes.

3066364

Szőreg-Mindszent     0-6 (0-2)

Szőreg, 50 néző. Vezette: Kovács Attila – közepesen (Fodor, Garamvölgyi).
Szőreg: Bali 6 – Sajtos 6 (Nagy 6), Ali 6, Hegedűs 6, Balla 6, Bartos 6, Bányai 6, Szőke 6, Kolompár 6,
 Szarvas 6, Jáksó 6. Játékos-edző: Tóth Tamás.
Mindszent: Poszler 6 – Szabó 6, Galambosi 6, Pálinkó 6, Brizik-Bodrogi 6, Szecskó 6, Tóth 6
(Rideg 6), Antal 6, Szobácsi 6, Csatlós 6 (Keller –), Mihály 7. Játékos-edző: Tóth Csaba.
Gólszerzők: Mihály (4), Rideg, Keller.
Tóth Tamás: – Szeretném megköszönni ezt a fél évet a szurkolóinknak, akik kitartottak mellettünk és azokak a játékosoknak, akik végigdolgozták az őszi szezont.
Tóth Csaba: – Gólgazdag meccsel zártuk az őszt.
Ifjúságiak: Szőreg–Mindszent 2–12, gólszerzők: Papp, Nógrádi, ill. Hős (7), Magyar (2), Kallai (2), Kiss.

Csongrád-Turbó-Újszentiván    2-1 (1-1)

Csongrád, 200 néző. Vezette: Tihanyi Gábor – jól (Dobai, Szeri).
Csongrád-Turbó: Bíró 6 – Bánfi 6, Szentimai 6, Koncz 6, Mészáros 6, Bodor 6 (Budai 6), Szabó 6, Huszka 6, Borda 6 (Fodor 6), Maszlag 6 (Bálint 6), Rácz 6 (Kovács 6). Edző: Szűcs Róbert
Újszentiván: Weszelovszky 7 – Hufnágel 6, Gyarmati 7, Papp 6, Keresztes 6 (Szécsi –), Túri 6, Hevesi 6, Baktai 6, Pióker T. 6, Pióker J. 6, Temesvári 6. Edző: Berki István.
Gólszerzők: Kovács, Szentirmai, ill. Gyarmati.
Szűcs Róbert: – Mindig a kötelező a legnehezebb! Jó pihenést minden játékosomnak, szurkolóknak, vezetőségnek a téli szünetre.
Berki István: – Döntetlenszagú mérkőzésen ismét nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat. Gratulálok a Csongrádnak!
Ifjúságiak: Csongád-Turbó–Újszentiván 8–1, gólszerzők: Kanász (2), Szalai (2), Kiss (2), Lantos, Kordás, ill. Táncos.

Mórahalom-Tiszasziget    4-1 (1-0)

Mórahalom, 200 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél – jól (Vereska, Kószó).
Mórahalom: Halász 0 – Bokányi 7, Szűcs 7, Zsoldos 7,5, Pócs 7, Zámbori 7 (Cseh –), Mészáros 7,5, Szalma 8, Magyar 8, K. Tóth 7 (Szőke –), Crkvenjakov 7 (Pócs –). Játékos-edző: Magyar György.
Tiszasziget: Udvari 7 – Bálint 4, Dekanj 4,5, Barta 4, Kelemen Cs. 4, Kelemen Sz. 4, Réczi 4 (Juhász 5), Kasza 4, Rutai 4,5 (Fődi –), Drágity 4 (Papp –), Laták 4 (Bernát –). Játékos-edző: Bernát Péter.
Gólszerzők: Magyar (2 – egyet 11-esből), Zsoldos, Szalma, ill. Bernát.
Magyar György: – Megérdemelt győzelmet arattunk az őszi szezonzáró meccsen, ezt a 3 pontot nem Mikulás hozta.
Bernát Péter: – A megye legjobb játékosállományával rendelkező Mórahalom otthonában gyámoltalanul játszottunk, így nem is lehetett más az eredmény.
Ifjúságiak: Mórahalom–Tiszasziget 11–1, gólszerzők: Kiss (3), Császár (2), Savanya (2), Gorjanácz, Bárkányi, Horváth, Vidács, ill. Mátó.

Sándorfalva-Kistelek    1-0 (0-0)

Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Bánáthy János – jól (Kádár Németh, Juhász).
Sándorfalva: Ábrahám 7 – Kántor 7, Széll 8, Farkas 6, Dargó 6, Kovács 5 (Törköly 6), Antal Ri. 6 (Szil –),
Tóth Lu. 6,5, Tóth Lá. 6 (Visnyei –), Márki 7, Kanász 6. Edző: Antal Róbert.
Kistelek: Keresztes 6 – Tóth Á. 5,
Polyák 6, Szabó 6, Ungi 6, Tóth K. 5, Bárkányi 5, Lévai 5, Fekete 6 (Tóth T. –), Fodor 4 (Sólya –), Bosánszki M. 5. Edző: Korom Tibor.
Gólszerző: Széll (11-esből).
Antal Róbert: – Jól küzdő Kistelek ellen őszi harmadik helyet érő győzelmet arattunk.
Korom Tibor: – Gratulálok a hazaiaknak, bár kellett a szerencse is a győzelmükhöz.
Ifjúságiak: Sándorfalva–Kistelek 3–2, gólszerzők: Krajnyák, Varga N.,
Varga D., ill. Ábel, Kelemen.

Tápé-SZVSE    1-1 (0-1)

Tápé, 50 néző. Vezette: Kovács Attila – kiválóan (Dobó, Förgeteg).
Tápé: Tombácz 7 – Teimel 8, Buza 7, Csamangó 7, Altorjay 6 (Puskás –), Dávid 6, Péter 6 (Szökő 6), Bilics 6, Újházi 6, Csanádi 6, Kelemen 6. Játékos-edző: Puskás Tibor.
SZVSE: Seres 8 – Jánk 6, Rózsa 6, Kozma 6 (Faragó –), Kertész 6 (Varga 6), Lévai 6 (Szántó –), Baka 6, Nagy 6, Tanács 8, Mácsai 6, Németh 6. Edző: Pécsek Tibor.
Gólszerzők: Teimel, ill. Németh.
Puskás Tibor: – A rengeteg kihagyott helyzet miatt igazságos a pontosztozkodás. Kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánunk a Csongrád megyei labdarúgásban tevékenykedőknek és a szurkolóknak.
Pécsek Tibor: – Igazságos a döntetlen.