Hírlevél

Döntetlent játszottak az újoncok megyeegyben

Újoncok találkoztak a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában Bordányban: a hazaiak a Kiskundorozsmát fogadták.

A vendégcsapat kezdett jobban, a sokszoros megyeegyes gólkirály Szőke Péter révén a vezetést is megszerezték, ám ahogy edzőjük elmondta, ez őket zavarta meg. A Foliaplast ezután helyzetek sokaságát dolgozta ki, még tizenegyeshez is jutottak, ám ez is kimaradt. A 73. percben aztán Szabó Zsolt révén kiegyenlítettek, és bár mindkét csapatnak akadtak még lehetőségei, több gól már nem született. A Bordány négy ponttal a hatodik, a Kiskundorozsma egy ponttal a tizenkettedik helyen áll.

Foliaplast-Bordány–Kiskundorozsma 1–1 (0–1)

Bordány, 300 néző. Vezette: Szeles Ádám – jól (Szöllősi, Bozóki).
Bordány: Szűcs 7 – Malatinszki 7, Bokányi B. 7 (Fodor 7), Retek 7, Szabó Zs. 7, Tóth L. 7, Kovács S. 7, Német J. 7, K. Tóth 7, Nagy Torma 7, Németh R. 7. Edző: Hódi Mihály.
Kiskundorozsma: Udvari 8 – Takács 6, Marjanucz 6, Makai 6 (Molnár B. 6), Molnár K. 6, Ottlik M. 7, Szecskó 7, Antal 7, Füleki 6–2=4, Szőke 7, Illés 6 (Farkas 6). Játékos-edző:  Fazekas István.

Gólszerzők: Szabó Zs. (73.), ill. Szőke (15.).
Kiállítva: Füleki (52.).

Hódi Mihály: – Sajnos megint pontrúgásból kaptunk gólt, ami igazán fáj. Ezután felébredtünk, átvettük az irányítást, folyamatosan a vendégek kapujánál voltunk, de a helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. A kiállítás után felborult a pálya, de a Dorozsmának is voltak veszélyes kontrái. A vendégek értékes pontokat raboltak el tőlünk.

Fazekas István: – Pontot mentettünk a jó erőkből álló Bordány otthonában. Hektikus találkozón az első félidőben a gólunk bennünket zavart meg, de a kapusunk tizenegyest védett. A korán jött kiállítás megpecsételte a sorsunkat, csak idő kérdése volt az egyenlítés. A srácok a szívüket kitették a pályára.

SZVSE    1 (1)
FK 1899 Szeged    2 (0)
Szeged, SZVSE-pálya, 150 néző. Vezette: Dobó Zoltán – gyengén (Soós, Ruzicska).
SZVSE: Kurilla 5,5 – Tanács R. 5,5, Faragó N. 5, Németh Z. 5, Nagypál 5, Baka 5,5, Németh L. 5 (Teimel 5,5), Kozma 5 (Rózsa –), Molnár Zs. 5,5, Kelemen B. 5 (Busa –), Sándor 5 (Kertész –). Edző: Bodó Attila.
FK 1899 Szeged: Győri 6,5 – Zsilák M. 6,5 (Barta K. 6,5), Dóra T. 6,5, Turján 6,5, Lajkó 6,5, Szalai N. 6,5, Csuka 6,5 (Szélpál P. –), Imre Z. 6,5 (Rangos –), Benkő 6,5, Dóra J. 6,5 (Lengyel –), Hegyesi P. 6,5 (Kovács G. 6,5). Edző: Hüvös Gábor.
Gólszerzők: Baka (31.), ill. Benkő (54.), Dóra J. (76.).

Bodó Attila: – Okolhatnánk másokat, de leginkább magunknak köszönhetjük, hogy ilyen dühítő vereséget szenvedtünk.

Hüvös Gábor: – Az első félidő alapján nem érdemeltünk volna győzelmet, ám újra diadalra vezetett az FK-szív.

UTC     2 (1)
Kistelek     2 (1)
Szeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Szalai Szabolcs – jól (Virág, Burzon).
UTC: Czirják 5 – Balogh 6, Laczkó Zs. 5, Zsibrita 5 (Koncz P. 5), Valach 6, Pióker Ta. 5 (Néma 5), Mácsai 5, Hevesi 6, Gulyás 5, Pióker Ti. 5, Rácz 5. Edző: Pálfy Zoltán.
Kistelek: Ábrahám 6 – Tóth T. 3,
Dargó 6, Szabó L. 5, Koncz R. 8,
Tóth K. 6 (Antal Ri. 6), Bárkányi 5,
Kántor 6, Bosánszki M. 6, Tóth Á. 5 (Fodor –), Bertók 4. Edző: Antal Róbert.
Gólszerzők: Pióker Ti. (26.), Tóth T. (öngól, 92.), ill. Koncz R. (15., 89.)
.
Pálfy Zoltán: – Ha a csatáraink jobban koncentrálnak, csúfos gólkülönbségünket kijavíthattuk volna a kapunkig kétszer eljutó Kistelekkel szemben. Aki látta a meccset, tudja, hogy miről beszélek.

Antal Róbert: – A végén egy perc alatt megnyertük, majd egy perc alatt el is buktuk a mérkőzést egy tíz emberrel védekező UTC ellen.

HFC II.     0 (0)
Makó     2 (2)
Hódmezővásárhely, 150 néző.
Vezette: Tihanyi Gábor – közepesen (Dobai, Bartucz).
HFC II.: Szatmári 7 – Szűcs 7,
Tóth I. 7 (Oláh –), Brizik-Bodrogi I. 7, Szentirmai 6 (Csoma 6), Német 6
(Fekete –), Darida 7, Szarvas 7,
Bartyik R. 7 (Marton Sz. –), Forgó 6 (Dudás 6), Vaits 6. Edző: Vinnai István.
Makó: Garamvölgyi 7 – Rakonczai 7, Kalász 8, Sirokmán 7, Széll 6 (Kardos –), Gémes 7 (Gyurkovics –), Varga V. 6 (Palotás –), Bánóczki 7, Varga R. 7,
Tóth T. 7 (Horváth K. –), Bartucz 7 (Solymosi –). Edző: Méhes Tibor.
Gólszerzők: Gémes (9.), Kalász (45.).

Vinnai István: – A szerencsésebb és  a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert, nem érdemeltünk vereséget.

Méhes Tibor: – Jól és eredményesen is játszottunk, egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk.

Szőreg     1 (0)
Szentesi Kinizsi     7 (3)
Szőreg, 100 néző. Vezette: Hideg
Bence – közepesen (Barta, Halász).
Szőreg: Bali 7 – Barna 4 (Gyémánt –),
Ali 4 (Bosnyák –), Varga K. 4, Dinu 4 (Nagy A. 4), Maslac 4, Popovics 5,
Bányai 6, Jáksó 4, Szarvas 5 (Czibere –), Bartos 7. Edző: Pikó László.
Szentesi Kinizsi: Gömöri 0 –
Bordács 6 (Szeles –), Vincze 6,
Lőrincz 6, Juhász 6 (Török 6),
Lekrinszki 5 (Németh –), Koncz Zs. 6, Kerepeczki 5 (Tirpák –), Kiss-Kása 5 (Polyák –), Mihály R. 6, Orovecz 6. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: Bartos (52.), ill. Mihály R. (4., 88.), Orovecz (13., 32., 65.), Lőrincz (57.), Koncz Zs. (58.).
Kiállítva: Bosnyák (76.).

Pikó László: – Lesz ez még jobb is!

Koncz Zsolt: – Sajnálom a sok elszalasztott lehetőséget, ennél sokkal igényesebbnek kell lennünk.

(Fodor 6,5). Edző: Szűcs Róbert.
Tiszasziget: Weszelovszky 5 – Papp 5, Bálint D. 5, Bálint T. 5, Réczi 5, Kasza F. 5 (Deák 5), Juhász 5 (Mucsi 5), Drágity 5, Farkas 5, Kasza R. 5 (Fődi –), Bernát 5 (Szécsi –). Edző: Bernát Péter.
Gólszerzők: Rácz (37., 42.).

Szűcs Róbert: – Nehéz volt feltörni a tiszaszigeti reteszt, de utána sorban jöttek a helyzetek. Rosszkor jön
nekünk a szünet.

Bernát Péter: – Jó első periódus után kettő pontrúgással „kinyírt" bennünket a Csongrád.

Szentesi Kinizsi     7 (3)
Lekrinszki 5 (Németh –), Koncz Zs. 6, Kerepeczki 5 (Tirpák –), Kiss-Kása 5 (Polyák –), Mihály R. 6, Orovecz 6. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: Bartos (52.), ill. Mihály R. (4., 88.), Orovecz (13., 32., 65.), Lőrincz (57.), Koncz Zs. (58.).

Koncz Zsolt: – Sajnálom a sok elszalasztott lehetőséget, ennél sokkal igényesebbnek kell lennünk.

Sándorfalva     0 (0)
Algyő     2 (2)
Sándorfalva, 150 néző. Vezette:
Csöngető Endre – jól (Kőhalmi, Gáleg).
Sándorfalva: Szökő 5 – Péter 6,
Márki 6, Törköly 5 (Virág 4),
Molnár D. 6, Szabó T. 6, Lőrinc 5, Garamvölgyi 5, Varga D. 5, Visnyei 5, Huszka 4 (Molnár Cs. 4–2=2).
Edző: Tóth János.
Algyő: Tombácz 0 – Sebők 5,5,
Czebe 5,5, Pénzváltó 6, Kalapács 6, Takács R. 6, Bella 6 (Tóth M. –),
Gonda 5,5 (Lajkó 5), Lovas 5
(Farkas –), Podonyi 6, Hatvani J. 7.
 Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Hatvani J. (19.), Bella (36.).
Kiállítva: Molnár Cs. (84.),
ill. Farkas (84.).

Tóth János: – Gratulálunk az Algyőnek.

Takács Zoltán: – Első félidei, időnkénti jó játékunk elég volt a győzelemhez. A második félidő felejtős.

HFC II.: 10 gól, 3 pont

Ifjúsági bajnokság, A csoport, 3. forduló:  HFC II.–Üllés 10–1, gsz.: Hegedűs (4), Pap (4), Visnyei, Ökrös, ill. Oláh (öngól). Ásotthalom–Deszk 0–6, gsz.: Papp (2), Márkus, Laczi G.,
Fekete, Göbölyös (öngól). Csongrád-Turbó–Tiszasziget 4–0, gsz.: Horváth Kr., Tóth T., Horváth Ká., Horváth R. UTC– Kistelek 9–0, gsz.: Szerdahelyi (4), Deák (2), Baráth, Halmos, Balogh. Csengele–FK 1899
Szeged 1–0, gsz.: Kulcsár.
Mindszent–Szentesi Kinizsi 1–1, gsz.: Kiss T., ill. Bartucz.
Sándorfalva–Algyő 3–8.
Szabadnapos:  Kiskundorozsma.