Hírlevél

Nagyon peches volt a HFC II. - galéria a meccsről!

A negyedik fordulót rendezték a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban, kiemelt mérkőzésén a Kiskundorozsma otthon győzte le a HFC II. együttesét 2-1-re.

A hazaiak már az első percektől sorra alakították ki helyzeteiket, mégis egy vásárhelyi, Szentirmai Balázs talált először a kapuba - igaz, a sajátjába. Egyik peches eset után jött a másik: a vendégek kapusa, Szatmári Róbert egy kemény ütközés után a hátát fájlalta, erős húzódása miatt a mentő szállította el. Tíz perccel később pedig jött a kegyelemdöfés, Szőke Péter gólja, ami úgy is döntőnek bizonyult, hogy két percre rá Dudás Bence révén szépített a HFC II.

Kiskundorozsma–HFC II. 2–1 (1–0)

Kiskundorozsma, 80 néző. Vezette: Rácz Béla – jól (Szlavikovics, Fehérvári).
Kiskundorozsma: Udvari 6,5 – Takács 7,5, Marjanucz 6,5, Kiss 6,5 (Molnár B. 6,5), Molnár K. 6,5, Ottlik 7 (Farkas F. –), Szecskó 7, Antal 7, Géczi 6 (Farkas Á. –), Szőke 7, Illés 6,5. Edző: Fazekas István.
HFC II.: Szatmári 7 (Kovács 6) – Szűcs 7 (Bábi –), Csoma 7, Brizik-Bodrogi 7, Szentirmai 6, Német 7, Darida 7 (Fekete –), Szarvas 7, Dudás 7, Varga 6,5 (Bokor –), Vaits 6 (Forgó 6). Edző: Vinnai István.
Gólszerzők: Szentirmai (öngól, 17.), Szőke (61.), ill. Dudás (63.).
Fazekas István: – Már az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést, de összességében teljesen megérdemelten nyertünk. Az ellenfél kapusának, Szatmári Róbertnek mihamarabbi felépülést kívánunk!
Vinnai István: – Amíg a helyzeteinket nem tudjuk kihasználni,
sajnos ilyen eredményeink lesznek.
A hétvégi program:
5. forduló, szombat, 16: SZVSE–Szentesi Kinizsi, UTC–Kiskundorozsma, Foliaplast-Bordány–Csongrád- Turbó, HFC II.–Tiszasziget, Ásotthalom–Algyő. Vasárnap, 16: Sándorfalva–Kistelek, Szőreg–Makó. Szabadnapos: FK 1899 Szeged.

A forduló száma: 9
Hétvégi mesterhármasával kilenc gólnál jár a szezonban Hatvani József, az Algyő támadója. Nem kérdés, hogy ezzel vezeti a góllövőlistát.

Tizenegyes UTC-módra

Ifjúsági bajnokság, A csoport, 4. forduló: Csongrád-Turbó– Deszk 3–2, gsz.: Borda (2), Kiss I., ill. Papp, Lünstedt. Algyő–Csengele 3–0, gsz.:Batancs, Miklós, Molnár Sz.
 FK 1899 Szeged–Ásotthalom 1–1, gsz.: Harasztos, ill. Borbély. Kiskundorozsma–HFC II. 1–9, gsz.: Balogh Zs., ill. Kovács G. (4), Hegedűs (3), Dér, Pap.
Szentesi Kinizsi–Sándorfalva 4–0, gsz.: Bartucz (2), Nagy D., Pölös. Kistelek–Mindszent 1–8, gsz.: Mester-Szabó, ill. Szabó M. (3), Hős (3), Magyar, Kallai.
Üllés–UTC 1–11.
Szabadnapos: Tiszasziget.

Algyő    6 (4)
SZVSE    1 (0)

Algyő, 200 néző. Vezette: Kovács Attila – közepesen (Ruzicska, Mucsi).
Algyő: Tombácz 0 – Czebe 6, Pénzváltó 6, Kalapács 6, Csányi 6, Sebők 6,5 (Daróczi –), Bella 6,5,  Lovas 6 (Tóth –), Podonyi 6, Lajkó 6 (Szélpál –), Hatvani J. 8.Edző: Takács Zoltán.
SZVSE: Molnár K. 5 – Tanács 5,5, Németh Z. 5, Németh L. 5 (Teimel 5,5), Nagypál 5, Nagy Á. 5 (Godó 5,5),
Baka 5, Kozma 5 (Rózsa 6), Nagy B 5,5, Molnár Zs. 6, Kelemen 5. Edző: Bodó Attila.
Gólszerzők: Hatvani J. (27., 38., 86.), Sebők (21., 11-esből), Bella (33.),Tóth (90.), ill. Rózsa (59.).
Takács Zoltán: – Gratulálok a csapatomnak. Ma jól fociztak, különösen az első félidőben.
Bodó Attila: – Első félidei gyámoltalan játékunknak ez lett az eredménye.

Tiszasziget    3 (0)
Bordány    0 (0)

Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Szalai Szabolcs – közepesen (Kádár Németh, Bereczki).
Tiszasziget: Weszelovszky 7 – Papp Á. 7, Bálint D. 7,5, Farkas 8, Bálint T. 7, Réczi 7 (Zámbori –), Kasza 7 (Papp P. –), Mucsi 7 (Juhász –), Fődi 7 (Cene 7), Drágity 8 (Deák –), Bernát 7. Játékos-edző: Bernát Péter.
Bordány: Szűcs 8 – Malatinszki 5, Bokányi 5 (Fodor 5), Retek 6, Szabó 6, Tóth 5, Kovács 6, Német 5, K. Tóth – (Gyuris 4), Nagy 6 (Belaidi –),Németh 6. Edző: Hódi Mihály.
Gólszerzők: Drágity (53., 76.), Bálint (70.)
Bernát Péter: – A második félidő alapján megérdemelten tartottuk otthon a három pontot.
Hódi Mihály: – Nem mérges vagy dühös vagyok, hanem mérhetetlenül csalódott a játékunk miatt. Gratulálok a Tiszaszigetnek!

Szentesi Kinizsi    1 (0)
Sándorfalva    1 (0)

Szentes, 150 néző. Vezette: Virág András Barnabás – jól (Gera, Bánáthy).
Szentesi Kinizsi: Gömöri 4 –Koncz 5, Török 5, Szeles 5, Bordács 4 (Vincze 6), Lőrincz 6, Lekrinszki 4
 (Juhász 6), Páger 5, Kiss-Kása 4 (Orovecz 5), Kerepeczki 5, Mihály 5. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Sándorfalva: Szökő 5 – Péter 5, Márki 5, Molnár 6, Szabó 5, Lőrinc 5, Garamvölgyi 5, Visnyei 5, Tóth 6, Varga 5, Huszka 5 (Törköly 5, Varga –). Edző:Tóth János.
Gólszerzők: Vincze (87.), ill. Tóth (61., 11-esből).
Koncz Zsolt: – Egy futballozni nem akaró csapat ellen sajnos nem tudtuk otthon tartani a három pontot. A vendégek pontszerzése megérdemelt.
Tóth János: – Fiatal csapatunknak jó tapasztalatszerzés volt a rutinos szentesiek ellen elért döntetlen.

Makó    3 (2)
UTC    2 (1)

Makó, 200 néző. Vezette: Benyovszki Zoltán – jól (Farkas, Ancsin).
Makó: Garamvölgyi 0 – Kalász 10, Sirokmán 8, Gémes 7, Varga R. 7, Bánóczki 6, Horváth 6, Bartucz 5 (Gyurkovics 6), Tóth 6 (Galló 7), Széll 6, Palotás 5 (Varga V. 6).  Edző: Méhes Tibor.
UTC: Czirják 8 – Balogh 8, Laczkó 8, Zsibrita 5 (Péczely 7), Valach 8, Pióker Ta. 7, Mácsai 7(Kiss –), Hevesi 8 (Szántó –),Gulyás, Pióker Ti. 8, Koncz 6.
Edző: Pálfy Zoltán.Gólszerzők: Gémes (5.), Kalász (27., 89.), ill. Valach (21., 54.).
Méhes Tibor: – Izzadságszagú győzelem, de nagyon értékes!
Pálfy Zoltán: – Ez így fájt, mert küzdöttünk a pontszerzésért, de el kell ismerni, a hazai győzelem nem érdemtelen.

Kistelek    5 (1)
Szőreg    0 (0)

Kistelek, 200 néző. Vezette:
Szöllősi Ferenc – jól (Tihanyi, Szeles).
Kistelek: Keresztes 8 – Tóth K. 6,5 (Tóth T. –), Bosánszki 7, Szabó 7, Tóth Á. 7,5, Bárkányi 7 (Fodor –),
Koncz 8 , Antal 7,5 (Kordás –), Kántor 8, Lajos 8, Drogba 7,5. Edző: Antal Róbert.
Szőreg: Bali 6 – Ali 5, Maslac 5 (Gyémánt 4), Popovics 6, Jáksó 3 (Szőke 4), Szarvas 5, Bartos 5,5, Tóth 5 (Czibere –), Varga 6, Bányai 6,  Kéri 6. Edző: Pikó László.
Gólszerzők: Kántor (27., 11-esből), Antal (65.), Lajos (71.), Fodor (73.), Kordás (89.).
Antal Róbert: – Egy bajnokságnyi helyzet maradt ki, viszont végre alakul, amit gyakorolunk.
Pikó László: – Amíg nem kapunk egyforma elbírálást, addig nem lesz változás. Gratulálok a Kisteleknek!

FK 1899 Szeged    0 (0)
Ásotthalom    4 (2)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion,100 néző. Vezette: Bán Imre– gyengén (Csöngető, Boros).
FK 1899 Szeged: Győri 4,5 –Degovics 4,5 (Szélpál –), Prontvai 4,5, Dóra T. 4,5 (Zsilák M. –), Turján 4,5,
Barta 4,5 (Lengyel –), Lajkó 4,5 (Rangos –), Szalai 4,5, Csuka 4,5 (Hegyesi –), Benkő 4,5, Dóra J. 4,5.
 Edző: Hüvös Gábor.
Ásotthalom: Vasas 7 – Németh 7, Szabadi 7, Vastag 7, Mészáros 7 (Király –), Grósz 7 (Kazi –), Balogh 7, Dürgő 7 (Kothencz 7), Vékes 7 (Szabó T. 7), Hatvani I. 8, Baji 7. Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Grósz (9.), Hatvani I. (41., 63.), Szabó T. (57.).
Hüvös Gábor: – Megérdemelten nyertek a vendégek, gratulálunk nekik!
Kószó László: – Labdabirtoklásban és akaratban is ellenfelünk fölé tudtunk nőni.