Hírlevél

Megyeegy: találkozott a szív és az ész

1280

Igazán érdekes és izgalmas mérkőzést játszott egymással a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Kiskundorozsma és a Szentesi Kinizsi.

A vendégek a szünetben még vezettek, aztán a 60. percben, 2–2-nél a hazaiak megfogyatkoztak. A maradék harminc percben előbb a hazaiak szereztek vezetést – Szőke Péter magabiztosan értékesítette második büntetőjét is –, majd a hajrában egyenlített a Szentes. A tíz emberrel harcoló Kiskundorozsma a csereként beállt Illés találatával végül otthon tartotta mindhárom pontot.

Kiskundorozsma–Szentesi Kinizsi 4–3 (1–2)
Kiskundorozsma, 70 néző. Vezette: Kádár Németh Zoltán – jól (Szalai Sz., Burzon).
Kiskundorozsma: Udvari 7 – Takács A. 7,5, Kiss A. 7,5, Marjanucz 7–2=5, Molnár K. 7, Szecskó 7, Füleki 7 (Géczi –), Antal S. 7,5, Ottlik M. 8, Szőke 7 (Illés 7), Katona 7,5 (Molnár B. –). Edző: Fazekas István.
Szentesi Kinizsi: Poszler 4 – Vincze Z. 4, Kiss-Kása 5 (Polyák –), Bagi 5, Orovecz 4 (Kerepeczki –), Lázár 4, Mihály 4, Szeles 4 (Németh A. 4), Lőrincz 4, Török 4, Kovács N. 4. Edző: Koncz Zsolt.
Gólszerzők: Szőke (28., 65., mindkettőt 11-esből), Katona (58.), Illés (83.), ill. Lőrincz (21.), Kiss-Kása (30.), Kovács N. (78.). Kiállítva: Marjanucz (60.).
Fazekas István: – Öröm volt látni, hogy csapatunknál hosszú idő után újra találkozott a szív az ésszel.
Koncz Zsolt: – Nagyon szégyellem magam.

HFC II.    2 (1)
SZVSE    0 (0)

Hódmezővásárhely, 70 néző. Vezette: Soós István – jól (Fodor, Böszörményi).
HFC II.: Szatmári 7 – Németh Á. 7, Antal 8, Szentirmai 7, Nagy A. 7, Brizik-Bodrogi 8,5, Varga R. 7 (Fekete –), Tóth J. 7 (Csoma –), Bartyik R. 7 (Dudás 7), Szarvas 7, Vaits 7. Edző: Vinnai István.
SZVSE: Pluhár 5,5 – Tanács 7, Németh Z. 6, Faragó 6,5 (Kertész –), Nagypál 6, Csamangó T. 7, Busa 5,5 (Baka 6), Kelemen 6 (Nagy B. –), Kozma 6 (Nagy Á. –), Molnár Zs. 6, Rózsa 6,5. Edző: Bodó Attila.
Gólszerző: Brizik-Bodrogi (2).
Vinnai István: – Meglepett az SZVSE játéka, a pontjai miatt gyengébb csapatra számítottam. A mérkőzés képe alapján mégis megérdemelt győzelmet arattunk.
Bodó Attila: – A vereség ellenére nincs okunk a szégyenkezésre. Sajnálom a fiúkat, mert jól játszottak, és mindent megtettek a győzelemért.

Makó    6 (2)
Kistelek    2 (2)

Makó, 100 néző. Vezette: Pájer Tamás – jól (Fekete, Petrovszki).
Makó: Garamvölgyi Cs. 6 – Rakonczai 5, Kalász 8, Sirokmán 7, Széll 5 (Horváth –), Gémes 8 (Bartucz 5), Varga R. 6, Bánóczki 5 (Gilinger –), Tóth 6, Vajna 4 (Solymosi 6), Palotás 4 (Szil 5). Edző: Méhes Tibor.
Kistelek: Ábrahám 4 – Dargó 4, Tóth Á. 4, Bárkányi 4, Kántor 4, Koncz 4, Fodor 4, Bosánszki 4, Bertók 4, Tóth K. 4, Polyák 4. Edző: Antal Róbert.
Gólszerzők: Gémes (2), Kalász (2), Varga R., Solymosi, ill. Bertók, Koncz.
Méhes Tibor: – A lényeg, hogy a győzelem megvan, azt nem kell megmagyarázni sehol, a többit meg villámgyorsan el kell felejteni.
Antal Róbert: – Kétgólos hátrányból felálltunk, aztán négy pontrúgásból négy találatot kaptunk. Vicc...

UTC    4 (2)
Sándorfalva    0 (0)

Szeged, Kertész utca, 80 néző. Vezette: Hideg Bence – jól (Csöngető, Barta).
UTC: Czirják 8 – Péczely 8, Gulyás 8, Zsibrita 8, Koncz 8, Balogh D.
(Kondacs –), Mácsai 8 (Valach 8), Laczkó 8, Hevesi 8, Pióker Ti. 9 (Farkas –), Szántó 9 (Pióker Ta. 8). Edző: Pálfy Zoltán.
Sándorfalva: Szökő 3 – Virág 4 (Varga D. 4), Molnár D. 4, Márki 4, Visnyei 4, Péter 4, Tóth A. 4, Lőrinc 4, Varga V. 4, Törköly 4 (Huszka –), Garamvölgyi D 4. Edző: Tóth János.
Gólszerzők: Mácsai (27.), Pióker Ti. (39.), Póker Ta. (68.), Balogh D. (80.).
Pálfy Zoltán: – Minden dicséretet megérdemel a csapat. Nagyon nehéz talajon időnként igen tetszetősen futballoztunk, és megérdemelt magabiztos sikert arattunk, csak így tovább!
Tóth János: – Gratulálunk az UTC-nek.

Tiszasziget    0 (0)
Algyő    1 (0)

Tiszasziget, 150 néző. Vezette: Bartucz Tamás – gyengén (Brezovai, Kócsó).
Tiszasziget: Weszelovszky 5,5 – Papp Á 5,5, Bálint D. 5,5, Farkas 5,5, Dekanj 5,5, Réczi 5,5, Kasza 5,5 (Zámbori –), Juhász Á. 5,5 (Mucsi –), Drágity 5,5, Bernát 5,5 (Fődi –), Rutai 5,5. Játékos-edző: Bernát Péter.
Algyő: Tombácz 0 – Sebők 7–2=5, Szélpál 7,5, Kalapács 7, Pénzváltó 7,5, Takács R. 8, Farkas Sz. 6,5 (Bella –), Podonyi 6,5, Lovas 6 (Gonda –), Csányi 7, Hatvani 6. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerző: Takács R. (92.).
Kiállítva: Sebők (69.).
Bernát Péter: – Jó mérkőzésre kényszerítettük a tavalyi ezüstérmest, azt viszont nem tudjuk, a játékvezető kétperces hosszabbításából hogyan lett négy perc.
Takács Zoltán: – Csapatom nagyszerű győzelmet aratott. Sikerünk értékét növeli, hogy emberhátrányban szereztük meg a mindent eldöntő gólt.

Csongrád-Turbó    2 (1)
FK 1899 Szeged    2 (1)

Csongrád, 250 néző. Vezette:
Vörös Gábor – jól (Ézsiás, Patyi).
Csongrád-Turbó: Bíró 6 – Bodor 6, Bakos 6, Koncz 6,5, Mészáros 6, Borda 6, Nagy 6 (Huszka –),
Vellai 6 (Fodor 6), Hortobágyi 6, Maszlag 6,5, Rácz 6 (Juhász 6). Edző: Szűcs Róbert.
FK 1899 Szeged: Győri 7 – Prontvai 7, Dóra T. 7 (Lajkó –), Turján 7, Zsilák 7,5 (Szélpál 6), Csuka 7,5, Szalai 7 (Rangos –), Imre 7,5 (Hegyesi –), Lengyel 7,5 (Zsilák 5), Dóra J. 8, Benkő 6. Edző: Hüvös Gábor.
Gólszerzők: Bíró (33., 11-esből), Koncz E. (82.), ill. Dóra J. ( 42., 75.).
Szűcs Róbert: – Gratulálok az FK 1899 Szegednek.
Hüvös Gábor: – Hatalmasat küzdöttünk, büszke vagyok a csapatomra!

Foliaplast-Bordány    2 (1)
Ásotthalom    3 (1)

Bordány, 150 néző. Vezette: Csöngető Endre – jól (Hideg, Bán I.).
Bordány: Szűcs M. 6,5 – Malatinszki 7, Retek 6,5, Nagy Torma 6,5, Sólya 7, Bokányi B. 7 (Szabó Zs. 6), Fodor 7, Német J. 7,5, K. Tóth 7, Kovács S. 7, Gajdacsi 7. Edző: Hódi Mihály.
Ásotthalom: Vasas 6 – Németh P. 0 (Király B. 6), Szabadi 7,5, Vastag 6, Mészáros Z. 6, Grósz 6, Balogh Á. 6 (Dürgő –), Szabó T. 7, Mihalkó M. 6 (Kothencz –), Hatvani 6, Baji 7 (Mihalkó G. –). Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Malatinszki (31.), Kovács S. (63.), ill. Szabó T. (6.), Baji (71.), Szabadi (83.).
Hódi Mihály: – A két csapat nem egyforma célokért küzd, ami a mérkőzésen nem mutatkozott meg. Nem érdemeltünk vereséget. Gratulálok az ellenfélnek, de a saját csapatomnak is.
Kószó László: – A mérkőzés a második félidőben döntetlent ígért. A múlt héten nem sikerült nyernünk hasonló helyzetben, most viszont összejött a győzelem.