Hírlevél

Megyeegy: véget ért a csongrádi széria

veget ert

Huszonkét veretlen mérkőzés után kapott ki a Csongrád-Turbó a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban.

Az előző szezonban kezdett szériát az Algyő szakította meg, amely hazai pályán 2-0-ra nyert a listavezető ellen.

Ennyi gólig jutott a Sándorfalva a Szőreg elleni hazai mérkőzésen, miközben egyet sem kapott. Az első félidőben úgy tűnt, hogy a vendégek folytatják jó sorozatukat, hiszen sorban alakították ki nagy helyzeteiket, de mind kimaradt. Mint kiderült: az Algyőnek tett igazán jót a pihenő és a taktikai értekezlet, ugyanis az 55. és az 58. percben Lovas és Podonyi góljával egy csapásra megnyugtató előnyt szerzett, amit nem is engedett ki a kezéből.

Algyő–Csongrád-Turbó 2–0 (0–0)
Algyő, 100 néző. Vezette: Bosnyák Sándor – közepesen (Marozsi, Tóth).
Algyő: Tombácz 7 – Pénzváltó 7, Szélpál 7, Kalapács 7, Csányi 6, Takács 7, Farkas 7, Lovas 7,5, Podonyi 7,5, Bella 6 (Lajkó 7), Hatvani 6 (Tóth -). Edző: Takács Zoltán.
Csongrád-Turbó: Bíró 5 – Bodor 6, Bakos 6, Koncz 5, Mészáros 5, Borda 5 (Maszlag 5), Nagy 5 (Szabó 5), Juhász 5 (Hortobágyi –), Huszka 6, Vellai 5 (Fodor 6), Rácz 5. Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Lovas (55.), Podonyi (58.).
Takács Zoltán: – Az első félidőben voltak gondjaink, de a szünet után nagyon feljavult a játékunk, és teljesen megérdemelten szakítottuk meg a listavezető hosszú veretlenségi szériáját.
Szűcs Róbert: – Az első félidőben rengeteg helyzetet kihagytunk, ez megbosszulta magát. Az élet nem áll meg, szeretnénk új győzelmi sorozatot kezdeni.

FK 1899 Szeged 1 (0)
Bordány 3 (1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfű, 150 néző. Vezette: Lászlai Róbert – kiválóan (Brezovai, Nagy).
FK 1899 Szeged: Győri 5 – Szélpál 5 (Simon –), Turján 4,5, Prontvai 4,5, Zsilák M. 6, Csuka 6, Szalai 4,5 (Kovács G. 4,5), Imre 6, Benkő 5, Lengyel 4 (Degovics 5), Dóra J. 6. Edző: Hüvös Gábor.
Bordány: Szűcs 7 – Malatinszki 7, Retek 7, Nagy Torma 7, Sólya 7, Bokányi 7 (Szabó –), Fodor 7, Német 7, K. Tóth 7 (Bárány –), Kovács S. 7, Gajdacsi 7. Edző: Hódi Mihály.
Gólszerzők: Dóra J. (49.) ill. Fodor (30.), Gajdacsi (47.), Kovács S. (74.).
Hüvös Gábor: – Erősen döntetlenszagú mérkőzésen fájó vereséget szenvedtünk.
Hódi Mihály: – Jó együttest sikerült legyőznünk. Igazi csapatmunka volt, büszke vagyok mindenkire. A győzelmet Sádt Tamásnak ajánljuk.

Váratlanul érhet mindenkit a szentesi játékos-edző, Koncz Zsolt lemondása. A szakember lapunknak is nyilatkozott arról az esetről, amikor a Kistelek elleni mérkőzésen a kapusának szólt csúnyán, a bíró viszont magára vette, és kiállította, majd hárommeccses eltiltást kapott – végül kettő lett belőle. Ezúttal a 88. percben a Tiszasziget egyenlítő találata előtt próbálta felhívni a figyelmet arra, hogy a saját kapuja előterében Kiss-Kása a földön fekszik, ám a vendégtámadás közben a szentesi játékos a labdához ért, Bernát kiegyenlített, Koncz pedig megint piros lapot kapott. Ez volt az a pont, amiért a korábbi NB I-es játékos lemondott.

Szentesi Kinizsi 4 (1)
Tiszasziget 4 (1)
Szentes, 150 néző. Vezette: Kovács Attila – gyengén (Soós, Fodor).
Szentes: Gömöri 6 – Bagi 6, Török 6, Vincze 6, Kiss-Kása 6, Kerepeczki 6, Koncz Zs. 6–2=4, Lőrincz 6, Mihály 7, Orovecz 6, Kovács N. 6. Játékos-edző: Koncz Zsolt.
Tiszasziget: Weszelovszky 5 – Papp Á. 6, Bálint D. 6, Farkas 5 (Papp P. 5,5, a szünetben), Bálint T. 5 (Dekanj –), Réczi 5,5 (Fődi 6), Kasza F. 6, Zámbori 5,5 (Szécsi –), Drágity 5 (Deák 6), Bernát 6,5, Rutai 5,5. Játékos-edző: Bernát Péter.
Gólszerzők: Mihály (58., 60.), Kovács N. (20.), Orovecz (77.), ill. Bálint D. (25.), Kasza F. (48.), Fődi (68.), Bernát (88.).
Kiállítva: Koncz Zs. (89.).
Koncz Zsolt: – Sajnálom a csapatot, mert nagyot küzdött, megérdemeltük volna a győzelmet. Ezzel Csongrád megyében befejeztem a pályafutásomat.
Bernát Péter: – Nem voltam még ilyen hullámvasúton. Koncznak üzenem, ne adja fel.

Ásotthalom 2 (2)
HFC II. 0 (0)
Ásotthalom, 42 néző. Vezette: Dobó Zoltán – jól (Virág, Dobai).
Ásotthalom: Vasas 7 – Király B. 7, Szabadi 7, Vastag 7, Mészáros Z. 7, Grósz 7, Balogh Á. 7,5, Szabó T. 7 (Mihalkó G. –), Mihalkó M. 7, Hatvani 7,5 (Vékes –), Baji 7,5. Edző: Kószó László.
HFC II.: Szatmári 7 – Tóth J. 6 (Bábi –), Antal K. 7, Szentirmai 0 (Dudás 7), Nagy A. 7, Brizik-Bodrogi 7, Varga R. 7 (Fekete –), Szarvas 7, Darida 6, Német Á. 7, Vaits 6 (Bokor 6). Edző: Vinnai István.
Gólszerzők: Tóth J. (19., öngól), Baji (45.).
Kószó László: – A mérkőzés elején rendkívül álmosan kezdtünk, ám ezután sok helyzetet alakítottunk ki, amelyekből sikerült a kapuba találni.
Vinnai István: – A meccs elején kihagytuk a helyzeteket, és ez megbosszulta magát. Úgy gondolom, a döntetlenre jók voltunk.

Kistelek 0 (0)
Kiskundorozsma 1 (1)
Kistelek, 100 néző. Vezette: Virág András Barnabás – gyengén (Bánáthy, Dobó).
Kistelek: Ábrahám 6 – Drogba 6, Szabó 6, Dargó 6, Tóth Á. 6 (Tóth K. –), Bárkányi 6,5, Koncz 6,5, Kántor 6,
Antal R. 6 (Fodor –), Bertók 6 (Lajos –), Bosánszki 6. Edző: Antal Róbert.
Kiskundorozsma: Udvari 7 – Takács 7, Kiss 7,5, Szecskó 7, Molnár K. 7, Füleki 7, Molnár B. 7, Antal 8, Katona 7, Ottlik M. 8, Szőke 7. Edző: Fazekas István.
Gólszerző: Antal (38.).
Antal Róbert: – Ezen a talajon az tud nyerni, aki küzd. Ez most a Kiskundorozsmának jobban ment.
Fazekas István: – Féltem attól, hogy nyolc kihagyott ziccer után megbüntet minket a labdarúgás, de megúsztuk.

Sándorfalva 15 (7)
Szőreg 0 (0)
Sándorfalva, 30 néző. Vezette: Tihanyi Gábor – jól (Kócsó, Bartucz).
Sándorfalva: Szökő 0 – Lőrinc 6,
Bilics 6, Márki 6, Molnár D. 6 (Huszka –), Varga V. 6, Visnyei 6, Garamvölgyi 7, Tóth L. 6 (Varga D. 6, a szünetben), Péter 6 (Virág –), Tóth A 6. Edző: Tóth János.
Szőreg: Bali 3,5 – Bányai 3,5, Jáksó 3,5, Ali 3,5, Barna G. 3,5, Bartos 3,5, Szarvas 3,5, Bujáki 3,5, Tóth T. 3,5, Gyémánt 3,5, Bokros 3,5. Edző: Pikó László.
Gólszerzők: Garamvölgyi (6., 21., 37., 55., 56., 79.), Tóth L. (2., 43.), Visnyei (13., 88.), Tóth A. (59., 68.), Varga V. (40.), Bilics (62.), Márki (85.).

Tóth János: – Ez után az eredmény után is csak támogatni tudjuk a Szőreget, és azt üzenjük, ne adják fel.
Pikó László: – Gratulálok a hazai csapatnak.

A hétvégi program

14. forduló, szombat, 13 óra: UTC–Ásotthalom, HFC II.–FK 1899 Szeged, Bordány–Algyő, Csongrád–Szentesi Kinizsi, Tiszasziget–Kistelek, Kiskundorozsma–Makó. Vasárnap, 13 óra: Szőreg– SZVSE. Szabadnapos: Sándorfalva.

7. Csongrád             10 4 2 4 29 – 22 14
8. Mindszent             11 4 1 6 26 – 42 13

Táncos mesterhármasa

Ifjúsági bajnokság, A csoport, 13. forduló: Kistelek–Dorozsma 2–1, gólszerzők: Antal R., Sisák, ill. Balogh Zs. Szentes–Tiszasziget 4–0, gsz.: Prozlik, Bartucz, Péter, Pölös. Algyő–Csongrád 5–1, gsz.: Táncos (3), Sztancsik, Kordás (öngól), ill. Debreczeni. Ásotthalom–HFC 0–2, gsz.: Csoma, Dukai. Sándorfalva–Mindszent 1–3, gsz.: Palócz, ill. Nemes, Szabó M., Hős. Deszk–Üllés 4–1, gsz.: Fekete (2), Huszti, Márkus, ill. Zádori. Csengele–UTC: a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. Szabadnapos: FK 1899 Szeged.