Hírlevél

Megyeegy: Két-két gól, egy-egy pont

Az ötödik helyezett Algyő a harmadik pozíciót elfoglaló Ásotthalmot fogadta a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának rangadóján.

A hazaiak nem voltak könnyű helyzetben, hiszen sérülések és eltiltás miatt több kulcsemberük hiányzott. Ennek ellenére gyors góllal kezdték a derbit, Lovas már a 7. percben vezetést szerzett, ami vendégszempontból különösen peches volt, hiszen Vastag megsérült az esetnél, le kellett cserélni. Ezután az Ásotthalomról szólt a meccs, láthatóan nem zavarta meg a vendégeket a korán kapott gól, és még a félidő előtt Mihalkó révén összejött az egyenlítés is.

A második félidőben folytatódott a közönségszórakoztató irammal és jelenetekkel tarkított összecsapás, Baji 55. percben lőtt góljával pedig a vendégek már fordítottak is.

A végjátékban jött a slusszpoén: a nagyot küzdő Algyő a 83. percben Kalapács találatával egy pontot otthon tartott.

Szentesen komoly meglepetés született, hiszen az SZVSE 4–1-es sikert aratott a Kurca-partiak otthonában. A HFC II. is négyet vágott idegenben. A többi találkozón is örülhettek a vendégek, hiszen egyetlen hazai siker sem született a fordulóban.

A tabella élén helycsere történt, hiszen a Makó meccs nélkül nyert, míg az eddig listavezető Csongrád-Turbó otthon kikapott a Foliaplast-Bordánytól, így már a makóiak vezetnek.

Szabadnapos: FK 1899 Szeged.

Megyeegy: Két-két gól, egy-egy pont - galéria (Fotó: Frank Yvette)

Algyő–Ásotthalom 2–2 (1–1)
Algyő, 200 néző. Vezette: Szöllősi – közepesen (Kócsó, Szeri).
Algyő: Tombácz 6 – Pénzváltó, 6 Szélpál 6, Kalapács 6, Csányi 5 (Kovács L. –), Bella 6, Gonda 6, Lovas 6 (Farkas –), Daróczi 6 Lajkó 5,5 Kovács M 5,5 (Tóth –). Edző: Takács Zoltán.
Ásotthalom: Vasas 6 – Vastag – (Németh 6), Hatvani 7, Szabadi 6, Szabó 6, Baji 6, Mészáros 6, Balogh 6, Mihalkó 7, Grósz 7, Varga 6 (Hauk –). Edző: Kószó László.
Gólszerzők: Lovas (7.), Kalapács (83.), ill. Mihalkó (36.), Baji (55.).
Takács Zoltán: – Csapatom minden dicséretet megérdemel. Sérülések és eltiltás miatt több meghatározó játékosom hiányzott, de megyei szinten így is magas színvonalú mérkőzést játszottunk a jelentős játékerőt képviselő Ásotthalommal.
Kószó László: – Sajnálatos sérülés miatt kaptunk egy elkerülhető gólt, de talpra álltunk, végül szerencsés góllal egyenlített az Algyő. Utóirat: Monacóban Mihalkó Máté gólját megadták.
Elfogytak a szőregiek

A Makó–Szőreg mérkőzés elmaradt, mert a vendégek nem jelentek meg. Pedig a tabella másodikjának otthonában nagyon bíztak abban, hogy az eddig méltósággal harcoló, utolsó helyezett csapattal játszanak egy jó mérkőzést, és a pályán dől el a három pont sorsa. Ám szombaton a Szőreg edzője, Pikó László felhívta a makóiakat, és közölte, nem tudnak kiállni, mert csak nyolcan vannak. Sajnos nem április elsejei tréfa volt...

Szentesi Kinizsi 1 (0)
SZVSE 4 (1)
Szentes, 100 néző. Vezette: Dobó Zoltán – közepesen (Soós, Bereczki).
Szentesi Kinizsi: Kotvics-Varga 4 – Prozlik 4, Juhász 4 (Németh –), Vincze 4 (Polyák –), Kiss-Kása 4, Bagi 4 (Lázár –), Lekrinszki 5, Arató 5 (Pölös –), Lőrincz 4, Kovács N. 4 (Paczali 4), Bartucz 6. Edző: Némethy László.
SZVSE: Pluhár 7,5 – Tanács R. 7, Rózsa 7,5 (Elek –), Nagypál 7,5, Teimel 8, Csamangó T. 8, Nagy B. 7
(Sane 7,5), Molnár Zs. 7, Csanádi 7,5 (Bodó –), Mityók G. 7 (Godó 7,5), Kelemen 7. Játékos-edző: Bodó Attila.
Gólszerzők: Bartucz (65.), ill. Kelemen (30.), Sane (53.), Molnár Zs. (72.), Godó (74.).
Némethy László: – Nem adjuk fel, sportemberhez méltón küzdünk tovább. Gratulálok az SZVSE-nek a győzelemhez.
Bodó Attila: – Értékes három pontot szereztünk a Szentes otthonában.

Tiszasziget 2 (0)
HFC II. 4 (4)
Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Bánáthy János – jól (Szalai, Orosz).
Tiszasziget: Weszelovszky 5 – Bálint 5,5, Zámbori 5 (Juhász 5,5), Mucsi 5 (Deák –), Drágity 5,5 (Szécsi –), Fődi 5, Bálint 4, Papp 6, Kasza 5,5, Vörös 5 (Bernát 5), Kántor 5. Játékos-edző: Bernát Péter.
HFC II.: Szatmári 8 – Német 8, Szarvas 8, Bartyik 8, Vaits 8 (Kovács –), Darida 8, Szatmári 8, Antal 8, Nagy (Bábi 8), Brizik-Bodrogi 8, Babolek 8, Varga 8. Edző: Vinnai István.
Gólszerzők: Kasza (59.), Drágity (74.), ill. Vaits (15., 31.), Bartyik (26.), Babolek (36.).
Bernát Péter: – Érthetetlenül állok az első félidei játékunk előtt, semmit sem láttam vissza a megbeszéltekből. A második félidőben váltottunk, de kevés volt. Ez is az én csapatom!
Vinnai István: – Megelégedtünk az első félidei teljesítményünkkel, a szünet után kicsit visszább vettünk, és ez megbosszulta magát. Összességében megérdemelten nyertünk.

Kiskundorozsma 0 (0)
UTC 1 (0)
Kiskundorozsma, 80 néző.
Vezette: Tóth Róbert – közepesen (Apró, Berger).
Kiskundorozsma: Udvari 5,5 – Molnár 5,5, Marjanucz 5,5, Farkas 5,5 (Rózsa 5,5.), Szecskó 5,5, Makai 5,5 (Fekete –), Ottlik M. 5,5, Takács 5,5 (Rózsa –), Szőke 5,5, Illés 5,5, Géczi 5,5. Edző: id. Ottlik Sándor.
UTC: Nagy 9 – Peczely 6, Zsibrita 8, Hevesi 8, Koncz 7, Szántó 7, Nagy A 7, Gulyás 6,5, Balogh 8, Pióker 6, Valach 7. Edző: Pálfy Zoltán.
Gólszerző: Balogh (58.).
id. Ottlik Sándor: – Ezt a játékot gólra játsszák, ezért sajnos kikaptunk.
Pálfy Zoltán: – Megdolgoztunk ezért a sikerért, ennek természetesen örülünk, de nem játszanám újra ezt meccset.

Csongrád-Turbó 2 (2)
Foliaplast-Bordány 3 (2)
Csongrád, 250 néző. Vezette: Mihálik Pál – gyengén (Belicza, Vrbovszki).
Csongrád-Turbó: Bíró 5 – Bodor 5, Bakos 5, Koncz 5, Mészáros 5, Szabó 5 (Nagy –), Huszka 5, Borda 5, Fodor 5, Juhász 5, Nagy 5 (Maszlag 5). Edző: Szűcs Róbert.
Foliaplast-Bordány: Lippai 9 – Sólya 9, Nógrádi 9 (Bárány 9), Veres 9, Gajdacsi 9, Kozma 9 (Kádár 9), Szabó 9, Takó 9 (Bitó 9), Kis 9, Belaidi 9 (Tiszó 9), Kovács 9. Edző: Hódi Mihály.
Gólszerzők: Fodor (19.), Juhász (43.), ill. Kozma (30.), Kis (45.), Gajdacsi (75.).
Szűcs Róbert: – Nagyot küzdött a Bordány, de ettől függetlenül gólokkal kellett volna nyernünk! Ezt most is sikerült elszórakoznunk!
Hódi Mihály: – Ez a csupa szív csapat óriásit küzdött. Kívánom, hogy a Csongrád nyerje meg a bajnokságot, és az aranyéremmel búcsúzzon Bíró Misi az aktív labdarúgástól.

Kistelek 2 (1)
Sándorfalva 2 (1)
Kistelek, 200 néző.
Vezette: Kovács Attila – jól (Dobó, Virág).
Kistelek: Ábrahám 6 – Koncz 6,5, Fodor 7, Szabó 7, Tóth 6 (Sisák –), Antal 7, Bertók 8, Drogba 7,5, Dargó 7, Bárkányi 7,5, Ungi 7. Edző: Antal Róbert.
Sándorfalva: Szökő 3 – Nagy 5, Bilics 5, Lőrinc 3 (Garamvölgyi 3), Molnár 5, Tóth 5, Törköly 5 (Varga –), Szabó 5, Visnyei 5, Péter 5, Márki 5. Edző: Tóth János.
Gólszerzők: Bertók (10., 55.), ill. Tóth (25.), Péter (88.).
Antal Róbert: – Két perccel a vége előtt vezettünk, aztán azt gondoltuk, hogy a bab is hús. Elajándékoztunk két fontos pontot.
Tóth János: – Kínos gólokkal segítettük az ellenfelet, így idegenben jó a döntetlen.

10 gól az FK-meccsen

Ifjúságiak, A csoport, 20. forduló: Tiszasziget–HFC 1–1, gólszerzők: Farkas, ill. Bürgés. FK 1899 Szeged– Deszk 9–1, gsz.: Urbán (4), Katona (2), Csonka, Diviki, Nikolényi, ill. Huszti. Szentesi Kinizsi– Csengele 3–0, gsz.: Lantos, Varga, Csurgó. Kistelek– Sándorfalva 0–3, gsz.: Varga (2), Guti. Kiskundorozsma–UTC 4–0, gsz.: Balogh (2), Benkocs, Kolompár. Algyő–Ásotthalom 4–0, gsz.: Molnár G. (2), Molnár Sz., Táncos. Üllés–Mindszent 2–2, gsz.: Zádori (2), ill. Korom, Kiss. Szabadnapos: Csongrád.

7. Csengele 17 8 1 8 35 – 26 25
8. Mindszent 19 7 3 9 46 – 66 24
9. UTC 18 7 2 9 44 – 33 23
10. Tiszasziget 18 7 2 9 44 – 59 23
11. Deszk 19 6 2 11 36 – 85 20
12. Üllés 17 5 2 10 25 – 95 17
13. Kistelek 18 3 1 14 17 – 83 10
14. Ásotthalom 19 2 4 13 25 – 65 10
15. Sándorfalva 19 2 3 14 38 – 107 9

A hétvégi program

21. forduló, péntek, 19 óra: FK 1899 Szeged–Algyő. Szombat, 16.30: HFC II.–Csongrád, UTC–Tiszasziget, SZVSE–Kistelek, Ásotthalom–Szentesi Kinizsi. Vasárnap, 16.30: Szőreg–Kiskundorozsma, Sándorfalva–Makó II. Szabadnapos: Foliaplast-Bordány.