Hírlevél

A vihar nyerte az FK és a Kistelek csörtéjét

Döntetlen állásnál a villámokkal szórt égi áldás miatt a 81. percben félbeszakadt az FK 1899 Szeged és a Kisteleki TE mérkőzése.

Jelentős hazai fölénnyel indult a találkozó, többet birtokolta a labdát és nyomás alatt tartotta ellenfelét az FK. Az első igazán nagy helyzet mégis a kistelekiek előtt adódott, amikor a 33. percben Bosánszki Mihály adott kiváló indítást a büntetőterületre bemozgóLajos elé. A kék mezesek szélsője egy vissza húzással elküldte az őt üldőző Némethet, így már szabadon célozhatott 11 méterről, de lövése nem talált kaput. Nem úgy a félidő vége előtt nem sokkal Piacsek bombája. A balhátvéd irtózatos erejű rakétát eresztett meg Brunczvik felé egy 25 méteres szabadrúgásból, és bár azt a szegedi hálóőr üggyel-bajjal még hárította, a kipattanót az érkező Farkas a hálóba vágta. (0-1) A támadó ugyanakkor igencsak elvetette a sulykot gólöröme közben: odarohant a hazaiak kispadja elé, széttárta kezét és a földre köpött. Csamangó Tamás partjelző ezt látva értesítette a történtekről Orosz Kornélt, a játékvezető pedig habozás nélkül kiállította a vendégek játékosát.

Szünet után tehát emberelőnyben futballozhattak Hüvös Gábor tanítványai, akik még az első félidőben látottaknál is nagyobb nyomást helyeztek így az egyébként stabil lábakon álló kisteleki védelemre. Ugyanakkor Ráczék sem tudták sokáig tartani a túlerőt, a 64. percben Dedovics élesen belőtt labdáját Forró továbbította a kapu torkából a hálóba. (1-1) Az eső nagyjából ekkor kezdett el szitálni, majd a körülmények a 81. percre már olyannyira viharossá fordultak, hogy a bíró jobbnak látta az öltözőbe parancsolni a játékosokat. Mivel az időjárás a későbbiekben sem kegyelmezett, a mérkőzésnek vége szakadt. Hivatalos döntést a továbbiakról a versenybizottság hoz majd.

FK 1899 Szeged – Kisteleki TE 1-1 (0-1) – a 81. percben félbeszakadt.
Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 100 néző. Vezette: Orosz Kornél (Csamangó Tamás, Minda Gábor).
FK 1899 Szeged: Brunczvik – Németh (Holecska 77′), Szecska, Boldizsár, Degovics, Dedovics, Forró, Csuka, Szalai, Gyurkovics, Heredea. Vezetőedző: Hüvös Gábor.
Kistelek: Szalkai – Bosánszki Zs., Piacsek, Rácz, Bakonyi, Rostás, Bosánszki M., Bitó (Jójárt – a szünetben), Kispál (Getyinás 77′), Lajos, Farkas. Vezetőedző: Czeigersmidt Roland.
Gólszerzők: Forró (64′), ill. Farkas (41′).
Sárga lap: Heredea (56′), Degovics (80′), ill. Bosánszki Zs. (56′).
Piros lap: Farkas (41′).

Hüvös Gábor: “Az elmúlt hetek sikertelenségét érzem továbbra is a csapaton. Frusztráltan, rengeteg hibával játszottunk. Az emberelőnyt is csak nyögvenyelősen tudtuk kihasználni. Önbizalomhiányban szenvedő csapatunknak jót tett volna egy mai győzelem, de a Kistelek hősiesen védte a kapuját, igazságosan vitték el az egyik pontot.”

Czeigersmidt Roland: “Magatartásbeli probléma döntötte el a három pont sorsát.”